Transplantacja Na czasie Lampy bakteriobójcze – dlaczego powinny znaleźć się w Twoim domu?

Lampy bakteriobójcze – dlaczego powinny znaleźć się w Twoim domu?

lampa bakteriobojcza

Lampy bakteriobójcze to rozwiązania, które od wielu lat są stosowane w placówkach medycznych. W związku z sytuacją epidemiczną, zaistniałą w ostatnich miesiącach na całym świecie, rozwiązania te zyskały ogromną popularność. Są powszechnie spotykane w budynkach użyteczności publicznej i wszystkich miejscach, gdzie pojawiają się skupiska ludzi. A czy są wskazane do stosowania w domu? Jakie zalety mają lampy bakteriobójcze i jak działają? Zapytaliśmy o to ekspertów ze sklepu z oświetleniem.

Lampy bakteriobójcze – czy są skuteczne?

Lampy bakteriobójcze to sprawdzone rozwiązanie, które pozwala skutecznie pozbyć się bakterii, wirusów, grzybów i wszelkich drobnoustrojów. Istota ich działania polega na emitowaniu promieniowania UV-C, które przenika do wnętrza komórek i uszkadza ich DNA. W ten sposób nie tylko unieszkodliwia zarazki, ale także zapobiega ich rozmnażaniu się. W tym miejscu warto podkreślić o niekwestionowanej zalecie lamp bakteriobójczych, które sprawiają, że są znacznie bardziej skuteczne od innych metod dezynfekcji. Bakterie i wirusy mogą uodpornić się na działanie środków chemicznych, ale nie potrafią tego zrobić w stosunku do promieniowania UV-C. Nie mogą też wytworzyć przetrwalników, co czyni lampy wirusobójcze najbardziej skutecznym sposobem na walkę z drobnoustrojami.

Lampa bakteriobójcza – idealne rozwiązanie do domu

Stosowanie lamp bakteriobójczych w domach jest jak najbardziej wskazane. I to nie tylko w okresie pandemii. Infekcje wywoływane przez bakterie i wirusy pojawiają się zawsze i o każdej porze roku. Wystarczy, że jedna osoba w rodzinie zachoruje, aby za chwilę reszta domowników również musiała zmierzyć się z infekcją. Stosowanie lamp bakteriobójczych nie tylko przeciwdziała wzajemnemu zarażaniu się domowników, ale eliminuje zarazki, które dostają się do domu z zewnątrz. Jest więc świetnym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy w domu są małe dzieci, osoby w podeszłym wieku czy członkowie rodziny, którzy z jakichkolwiek powodów mają obniżoną odporność. Stosowanie lampy bakteriobójczej skutecznie zmniejsza ryzyko zachorowania, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy skala infekcji jest naprawdę szeroka. Należy przy tym pamiętać, że lampy bakteriobójcze, w przeciwieństwie do środków chemicznych, nie powodują reakcji uczuleniowych, zatem mogą być stosowane również w domach, w których przebywają osoby mające skłonność do alergii.

Jaką lampę bakteriobójczą wybrać do domu?

Warto przy tym zaznaczyć, że istnieją dwa podstawowe rodzaje lamp bakteriobójczych. Pierwsze z nich to lampy bezpośredniego działania, kierowane na daną powierzchnię w celu jej dezynfekcji. Należy jednak pamiętać, że emitowane przez nie promieniowanie UV-C jest tak silne, że może uszkadzać komórki skóry lub siatkówkę. Z tego względu w pobliżu lampy nie mogą przebywać ludzie. W warunkach domowych o wiele lepszym rozwiązaniem są przepływowe lampy bakteriobójcze. Zasysane przez nie powietrze przechodzi przez specjalną, obudowaną komorę, w której jest poddawane działaniu światła UV-C i z powrotem wypuszczane na zewnątrz. Ponieważ promieniowanie nie oddziałuje bezpośrednio na powierzchnię, nie ma przeszkód aby w pobliżu lampy przebywali domownicy czy czworonogi. Rozwiązanie jest więc bezpieczne i wygodne w użytkowaniu w przestrzeni mieszkalnej.

Comments are closed.