Alergolog jest specjalistą od chorób które są wywołane przez alergeny. Masz katar, łzawią ci oczy, masz wysypkę lub kaszel ? Wizyta u alergologa wskazana. Spis treści: Alergolog – czym się zajmuje ?Wskazania do wizyty u alergologaAlergolog wizyta lekarskaAlergolog leczenie Alergolog – czym się zajmuje ? Alergolog to lekarz u którego musimy odbyć wizytę gdy, mamy problemy z reakcja uczuleniową. Reakcje uczuleniowe, spowodowane są alergenami, które dzieli się na: Wziewne np: pyłki, kurz, roztocza, sierść Pokarmowe np: mleko; cytrusy, orzechy, zboża Kontaktowe np: kosmetyki, tworzywa sztuczne Leki np: antybiotyki alergia Wskazania do wizyty u alergologa Najczęściej alergie objawiają się wiosną oraz latem. W tym okresie alergie wziewne są najbardziej wzmożone. Jakie objawy powinny nas skłonić do wizyty u alergologa ? Oto kilka przykładów: Zaczerwienione oczy Katar sienny Kaszel Drapanie w gardle Wysypka Psikanie Swędzenie Łzawienie oczu Duszności Biegunka Wymioty Alergolog wizyta lekarska Wybierając się do alergologa, trzeba liczyć się z tym, że wizyta nie będzie należała do najkrótszej. Lekarz będzie przeprowadzał dokładny wywiad rodzinny, dokładnie zbada pacjenta, a także zapyta o dolegliwości. Alergolog może również zalecić wykonanie kilku z wymienionych badań: Badanie krwi w tym odpowiedni typ alergenów np: pakiet pokarmowy lub wziewny Testy skórne Może również zalecić próbę eliminacyjną lub test prowokacyjny. Próba eliminacyjna polega na odstawieniu produktu który być może powoduje alergię, natomiast test prowokacyjny wręcz przeciwnie. Alergolog leczenie Głównym zadaniem alergologa jest rozpoznanie alergenów. Specjalista w tej dziedzinie, pomoże nam z katarem, astmą, atopowym zapaleniem skóry a także alergiami pokarmowymi. Kiedy diagnoza będzie już postawiona, lekarz w oparciu o wywiad oraz wyniki badań dobierze odpowiednie leczenie. Najczęściej alergolog zaleca odczulanie, następnie może przepisać leki antyhistaminowe, krople lub sterydy.
Przeszczep skóry – jak wygląda zabieg? Przeszczep skóry jest to rodzaj zabiegu stosowanego w przypadku leczenia oparzeń, ran oraz innych …
Sperma czym jest i jakie ma właściwości? Prawdopodobnie większość z nas nie zna dość cennych właściwości spermy. Dla większego grona a …
Rodzaje przeszczepów Nasz układ odpornościowy doskonale radzi sobie z odróżnieniem komórki własnej od tkanki obcej. Z …
Ugryzienie szerszenia. Czy należy się bać? Szerszeń jest owadem z gatunku osowatych, bezpośrednio spokrewnionym z osą. W Polsce występuje jedynie …
Ujędrnianie biustu: jak skutecznie ujędrnić piersi? Najlepsze sposoby i produkty Ujędrnianie biustu, to wciąż jedno z najczęściej wpisywanych haseł w internetową przez współczesne kobiety. …
Jak powiększyć biust bez skalpela? 7 skutecznych sposobów Dawniej uważano – zresztą nie bez podstaw – że powiększanie piersi było możliwe tylko …
Bostonka – pierwsze objawy, u dzieci, leczenie Jesień to okres, w którym nietrudno o złapanie infekcji wirusowej. Na działanie drobnoustrojów najbardziej …
Podwyższona bilirubina – o czym świadczy? Bilirubina – barwnik obecny w naszym ciele, o odcieniu pomarańczowo-żółtym. Badanie zawartości bilirubiny wykonuje …
Przeszczep rogówki – informacje o zabiegu Rogówka to przezroczysta przednia część oka, która pokrywa tęczówkę, źrenicę i komorę przednią. Zabieg …