Transplantacja Uroda Czego obawiają się pacjenci ortodontyczni?

Czego obawiają się pacjenci ortodontyczni?

ortodoncja

Każda osoba, która wie już, że będzie jej potrzebne leczenie ortodontyczne – ma jakieś obawy. Nie ma w tym nic dziwnego, bo wszyscy mamy w rodzinie lub wśród znajomych osoby, które przez to przechodziły. Rozumiemy, iż wiąże się to przede wszystkim z wysokimi kosztami – a często też z lekkim dyskomfortem psychicznym i fizycznym. Boli nas policzek, bo wrzyna nam się tam akurat drut – a w dodatku mamy też wrażenie, iż wszyscy zwracają uwagę na nasz aparat i się z nas śmieją.

Osoby dorosłe zwykle rozumieją już, iż połowa tych obaw jest nieuzasadniona i ludzie na pewno mają na głowie ważniejsze sprawy niż nasz aparat – ale kwestie finansowe są zawsze tak samo istotne. Pamiętaj o tym, że do założenia aparatu ortodontycznego trzeba się faktycznie przygotować – nie powinno się rezygnować z leczenia w połowie, bo zabraknie nam funduszy na wizyty kontrolne. To poważna decyzja. Jeśli interesuje Cię ortodoncja Pruszków jest miastem, w którym bez problemu umówisz się na konsultacje ze specjalistą.

Więcej obaw

Koszty leczenia ortodontycznego to też nie tylko sam aparat i wizyty kontrolne – przed rozpoczęciem całej procedury trzeba też zająć się ogólnym stanem swoim zębów. Konieczne będzie pozbycie się ubytków i próchnicy, wyleczenie wszelkich infekcji i czyszczenie uzębienia. Dlaczego to robimy? Dlatego, że przeprowadzenie takich zabiegów w czasie, gdy mamy już na zębach aparat – jest zdecydowanie trudniejsze.

W szczególności nie wiemy, co mamy zrobić z zębami mądrości – obawiamy się tego, że ich usunięcie będzie bolesne. Z drugiej strony wiemy jednak też, że większość ortodontów radzi raczej pozbycie się tych zębów przed założeniem aparatu. Decyzja należy tutaj do Ciebie – dobry specjalista poradzi sobie z ekstrakcją nawet w czasie, gdy będziemy już mieli na zębach aparat. Czasami jednak warto się ich pozbyć dla własnego spokoju.

Ciąża, badania i leczenie zębów

Podobnie, jak w przypadku usuwania ósemek – możemy także na przykład leczyć nasze zęby kanałowo właśnie w trakcie noszenia aparatu. Ortodonta i stomatolog zalecają nam wcześniejsze zajęcie się tego typu problemami po to, aby po prostu sobie to wszystko ułatwić – każdy zabieg wykonywany w czasie noszenia aparatu jest po prostu trudniejszy i bardziej wymagający.

A czy można założyć aparat w trakcie ciąży? Tak, aczkolwiek nie zawsze jest to zalecane – początki ciąży bywają na przykład trudne, a okres przyzwyczajania się do aparatu tylko to komplikuje. Na szczęście można jednak wraz z aparatem wykonywać takie badania, jak rezonans czy RTG – tym także interesuje się wielu pacjentów. Sprawdź AnnaMED.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *