Każda osoba, która wie już, że będzie jej potrzebne leczenie ortodontyczne – ma jakieś obawy. Nie ma w tym nic dziwnego, bo wszyscy mamy w rodzinie lub wśród znajomych osoby, które przez to przechodziły. Rozumiemy, iż wiąże się to przede wszystkim z wysokimi kosztami – a często też z lekkim dyskomfortem psychicznym i fizycznym. Boli nas policzek, bo wrzyna nam się tam akurat drut – a w dodatku mamy też wrażenie, iż wszyscy zwracają uwagę na nasz aparat i się z nas śmieją. Osoby dorosłe zwykle rozumieją już, iż połowa tych obaw jest nieuzasadniona i ludzie na pewno mają na głowie ważniejsze sprawy niż nasz aparat – ale kwestie finansowe są zawsze tak samo istotne. Pamiętaj o tym, że do założenia aparatu ortodontycznego trzeba się faktycznie przygotować – nie powinno się rezygnować z leczenia w połowie, bo zabraknie nam funduszy na wizyty kontrolne. To poważna decyzja. Jeśli interesuje Cię ortodoncja Pruszków jest miastem, w którym bez problemu umówisz się na konsultacje ze specjalistą. Spis treści: Więcej obawCiąża, badania i leczenie zębów Więcej obaw Koszty leczenia ortodontycznego to też nie tylko sam aparat i wizyty kontrolne – przed rozpoczęciem całej procedury trzeba też zająć się ogólnym stanem swoim zębów. Konieczne będzie pozbycie się ubytków i próchnicy, wyleczenie wszelkich infekcji i czyszczenie uzębienia. Dlaczego to robimy? Dlatego, że przeprowadzenie takich zabiegów w czasie, gdy mamy już na zębach aparat – jest zdecydowanie trudniejsze. W szczególności nie wiemy, co mamy zrobić z zębami mądrości – obawiamy się tego, że ich usunięcie będzie bolesne. Z drugiej strony wiemy jednak też, że większość ortodontów radzi raczej pozbycie się tych zębów przed założeniem aparatu. Decyzja należy tutaj do Ciebie – dobry specjalista poradzi sobie z ekstrakcją nawet w czasie, gdy będziemy już mieli na zębach aparat. Czasami jednak warto się ich pozbyć dla własnego spokoju. Ciąża, badania i leczenie zębów Podobnie, jak w przypadku usuwania ósemek – możemy także na przykład leczyć nasze zęby kanałowo właśnie w trakcie noszenia aparatu. Ortodonta i stomatolog zalecają nam wcześniejsze zajęcie się tego typu problemami po to, aby po prostu sobie to wszystko ułatwić – każdy zabieg wykonywany w czasie noszenia aparatu jest po prostu trudniejszy i bardziej wymagający. A czy można założyć aparat w trakcie ciąży? Tak, aczkolwiek nie zawsze jest to zalecane – początki ciąży bywają na przykład trudne, a okres przyzwyczajania się do aparatu tylko to komplikuje. Na szczęście można jednak wraz z aparatem wykonywać takie badania, jak rezonans czy RTG – tym także interesuje się wielu pacjentów. Sprawdź AnnaMED.pl
Przeszczep skóry – jak wygląda zabieg? Przeszczep skóry jest to rodzaj zabiegu stosowanego w przypadku leczenia oparzeń, ran oraz innych …
Sperma czym jest i jakie ma właściwości? Prawdopodobnie większość z nas nie zna dość cennych właściwości spermy. Dla większego grona a …
Rodzaje przeszczepów Nasz układ odpornościowy doskonale radzi sobie z odróżnieniem komórki własnej od tkanki obcej. Z …
Ugryzienie szerszenia. Czy należy się bać? Szerszeń jest owadem z gatunku osowatych, bezpośrednio spokrewnionym z osą. W Polsce występuje jedynie …
Ujędrnianie biustu: jak skutecznie ujędrnić piersi? Najlepsze sposoby i produkty Ujędrnianie biustu, to wciąż jedno z najczęściej wpisywanych haseł w internetową przez współczesne kobiety. …
Jak powiększyć biust bez skalpela? 7 skutecznych sposobów Dawniej uważano – zresztą nie bez podstaw – że powiększanie piersi było możliwe tylko …
Bostonka – pierwsze objawy, u dzieci, leczenie Jesień to okres, w którym nietrudno o złapanie infekcji wirusowej. Na działanie drobnoustrojów najbardziej …
Podwyższona bilirubina – o czym świadczy? Bilirubina – barwnik obecny w naszym ciele, o odcieniu pomarańczowo-żółtym. Badanie zawartości bilirubiny wykonuje …
Przeszczep rogówki – informacje o zabiegu Rogówka to przezroczysta przednia część oka, która pokrywa tęczówkę, źrenicę i komorę przednią. Zabieg …