Spis treści: Czym są implanty zębów?Jakie wyróżniamy rodzaje implantów stomatologicznych?W jakich sytuacjach warto rozważyć implant zęba?Czy wszystkie ubytki należy uzupełniać? Czym są implanty zębów? Implant zębowy, inaczej nazywany implantem stomatologicznym, to mały stożek, który pełni funkcję korzenia zębowego. Można na nim odbudować koronę, dzięki czemu pacjenci z brakami w uzębieniu znów mogą cieszyć się pełnym uzębieniem. Implant zęba umieszcza się w kości wyrostka zębowego poprzez wkręcenie, natomiast koronę sztucznego zęba mocuje się na stałe, a jej kolor dobierany jest pod pozostałe zęby. W ten sposób udaje się zminimalizować widoczność ubytku. Co więcej, implanty zębowe świetnie zastępują pojedyncze zęby, jak i również całe łuki zębowe! Jakie wyróżniamy rodzaje implantów stomatologicznych? Należy również wiedzieć, że gabinety stomatologiczne oferujące usługi z zakresu implantologii, oferują dwa rozwiązania: implanty tytanowe Są one wykonywane z tytanu i zdecydowanie są najczęściej stosowane. Cechuje je niezwykła trwałość, co wynika z tego, że materiał, z którego zostały stworzone, jest bardzo wytrzymały mechanicznie. Niestety jednak ma również wadę, którą jest kolor implantu. implanty ceramiczne Inaczej nazywa je się cyrkonowymi. To implanty wykonane z tlenku cyrkonu, które mają kolor kości słoniowej, a poza tym są bardzo wytrzymałe. Są również odporne na działanie czynników zewnętrznych takich jak np. zimne substancje, za co są doceniane przez wielu pacjentów. W jakich sytuacjach warto rozważyć implant zęba? Zęby można utracić z wielu powodów, choć najczęstszą przyczyną u osób dorosłych są urazy mechaniczne, czy chociażby paradontoza. Czynnikami, które mogą prowadzić do utraty zęba, jest też próchnica, czy źle przeprowadzone leczenie endodotyczne. Implant zęba jest zatem dobrym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z brakiem jednego lub kilku zębów. Należy również wiedzieć, że można je wszczepić również w przypadku całkowitego bezzębia. Jeśli zmagamy się z brakami w uzębieniu, to najpierw powinniśmy zarezerwować wizytę u sprawdzonego specjalisty. Lekarz sprawdzi nasze zęby i zaproponuje najkorzystniejsze leczenie. Czy wszystkie ubytki należy uzupełniać? Zdecydowanie tak! Jeśli to zaniedbamy, to z czasem będziemy zmagali się z poważnymi skutkami takimi jak m.in.: nieestetyczne szpary między zębami; asymetria uśmiechu; zanik kości i dziąsła; zaburzenia zgryzu; uszkodzenia stawu skroniowo-żuchwowego. Jeśli zatem chcesz się cieszyć pięknym uśmiechem i przestać się wstydzić swoich zębów, to już dziś zdecyduj się na implant zęba!
Przeszczep skóry – jak wygląda zabieg? Przeszczep skóry jest to rodzaj zabiegu stosowanego w przypadku leczenia oparzeń, ran oraz innych …
Sperma czym jest i jakie ma właściwości? Prawdopodobnie większość z nas nie zna dość cennych właściwości spermy. Dla większego grona a …
Rodzaje przeszczepów Nasz układ odpornościowy doskonale radzi sobie z odróżnieniem komórki własnej od tkanki obcej. Z …
Ugryzienie szerszenia. Czy należy się bać? Szerszeń jest owadem z gatunku osowatych, bezpośrednio spokrewnionym z osą. W Polsce występuje jedynie …
Ujędrnianie biustu: jak skutecznie ujędrnić piersi? Najlepsze sposoby i produkty Ujędrnianie biustu, to wciąż jedno z najczęściej wpisywanych haseł w internetową przez współczesne kobiety. …
Jak powiększyć biust bez skalpela? 7 skutecznych sposobów Dawniej uważano – zresztą nie bez podstaw – że powiększanie piersi było możliwe tylko …
Bostonka – pierwsze objawy, u dzieci, leczenie Jesień to okres, w którym nietrudno o złapanie infekcji wirusowej. Na działanie drobnoustrojów najbardziej …
Podwyższona bilirubina – o czym świadczy? Bilirubina – barwnik obecny w naszym ciele, o odcieniu pomarańczowo-żółtym. Badanie zawartości bilirubiny wykonuje …
Przeszczep rogówki – informacje o zabiegu Rogówka to przezroczysta przednia część oka, która pokrywa tęczówkę, źrenicę i komorę przednią. Zabieg …