Transplantacja Uroda Zastosowanie kwasu hialuronowego

Zastosowanie kwasu hialuronowego

wstrzykiwanie kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy to jeden z najbardziej znanych składników nawilżających, który można znaleźć nie tylko w kosmetykach. Równie chętnie wykorzystuje go medycyna estetyczna w różnego rodzaju zabiegach. Jedną z najważniejszych właściwości kwasu hialuronowego z punktu widzenia skóry jest wyłapywanie i zatrzymywanie wody. Składnik zawarty w kosmetykach ma jednak zwykle na tyle dużą cząsteczkę, że działa ona wyłącznie na poziomie warstwy rogowej. Mimo to, możemy liczyć na napięcie skóry, jej wygładzenie oraz delikatne wypełnienie zmarszczek. Warto jednak przekonać się o innym zastosowaniu kwasu, które pozwoli nam cieszyć się znacznie bardziej spektakularnymi efektami.

Wypełnienie zmarszczek

Nałożenie kremu lub serum z kwasem hialuronowym w miejsca gdzie pojawiają się zmarszczki jest dobrym sposobem na ich szybkie wygładzenie w sytuacji awaryjnej. Efekt jest jednak krótkotrwały i uzależniony także od jakości samego produktu. Medycyna estetyczna wykorzystuje składnik w roli wypełniacza, który zostaje wstrzyknięty w miejsce zmarszczek. Tam następuje wiązanie z wodą, co skutkuje powiększeniem objętości. W konsekwencji, od razu po zakończeniu zabiegu widoczne jest silne nawilżenie skóry, poprawa jędrności, wygładzenie zmarszczek oraz poprawa konturu twarzy. Preparat wchłania się w ciągu 9-12 miesięcy. Po upływie tego czasu aplikację można powtórzyć. Jest to świetny sposób na zmniejszenie widoczności kurzych łapek, zmarszczek występujących pomiędzy brwiami oraz wokół ust.

Powiększenie objętości ust

Medycyna estetyczna wykorzystuje kwas hialuronowy również w zabiegach mających na celu powiększenie objętości ust. Jest to jedna z bezinwazyjnych metod, która cieszy się dużą popularnością wśród kobiet w różnym wieku, ze względu na naturalny efekt oraz bardzo niskie ryzyko powikłań. W tym przypadku kluczowe jest sprawdzenie mimiki twarzy, a także dokładne określenie oczekiwań pacjentki. Zabieg jest poprzedzony zaaplikowaniem maści znieczulającej. Istnieje kilka technik aplikacji kwasu hialuronowego. Wybór konkretnej z nich jest uzależniony m.in. od rezultatów jakie mają być osiągnięte. Najczęściej wykorzystuje się około 1 ml samego preparatu. Całość trwa zaledwie pół godziny. Powiększenie ust utrzymuje się od 6 miesięcy do roku. Oprócz zwiększonej objętości, zauważalna jest także poprawa jędrności, nawilżenia oraz wzmocnienie intensywności czerwieni wargowej.

Podniesienie kącików ust

Wraz ze starzeniem się organizmu dochodzi do stopniowego opadania kącików ust, co powoduje tzw. efekt smutnej twarzy i wyraźną zmianę rysów. Jest to wynik wiotczenia mięśni i skóry, a także gromadzenia się tłuszczu wokół żuchwy oraz zanikania niektórych tkanek. Medycyna estetyczna również znalazła rozwiązanie tego problemu – kwas hialuronowy. Podczas zabiegu, składnik jest wstrzykiwany w okolice ust za pomocą cienkiej igły. W tym celu wykorzystuje się od 0,5 ml do 1 ml preparatu. Pierwsze efekty podniesienia kącików ust widać już po kilku dniach. Ostateczny efekt jest widoczny po około 3 tygodniach. Podniesienie konturów jest naturalne, dlatego nie musimy obawiać się drastycznych zmian naszych rysów twarzy. Co więcej, te okolice są znacznie bardziej nawilżone i jędrne. Rezultaty utrzymują się przez kilka miesięcy.

Wyżej wymienione zabiegi nie są jedynymi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Stosuje się go również do likwidowania cieni pod oczami, do przyspieszania gojenia się ran i oparzeń, do korekty nosa, podczas zabiegów chirurgicznych oczu, a nawet w ginekologii i ortopedii.

Comments are closed.