Polacy wydają rocznie średnio około 2,5 tys. zł na zakupy online. Na takie wydatki coraz częściej składają się również kupowane w sieci leki i suplementy diety, nabywane m.in. w aptekach internetowych. Oferta tych ostatnich jest jednak zdecydowanie szersza i jak się okazuje, kierowana do naprawdę różnych grup wiekowych. Co więc proponuje Klientom typowa apteka internetowa?

Apteka internetowa, czyli oferta dla wielu Klientów

Sukces w e-commerce, czyli w handlu elektronicznym, zależy oczywiście od wielu czynników, choć niewątpliwie jednym z nich jest szeroki asortyment dopasowany do potrzeb różnych grup osób. Podobnie wygląda to w aptekach internetowych, które w większości przypadków mają nawet kilka tysięcy artykułów i tym samym wiele kategorii produktowych.

Przykładem jest Apteka Moderna, która jak się dowiedzieliśmy, posiada około 700 leków i nawet kilka tysięcy suplementów diety oraz innych artykułów. Jak więc widać, typowa apteka internetowa musi mieć w asortymencie naprawdę sporo produktów, aby trafić do Klientów i tym samym móc liczyć na zysk.

Oferta dla kobiet w ciąży

Pomimo tego, że asortyment aptek internetowych jest szeroki, większość z nich przygotowuje specjalną ofertę dla kilku grup osób. Przykładem są specjalne kategorie produktów dla kobiety w ciąży oraz po porodzie, które w tym czasie muszą w sposób szczególny zadbać o swoje zdrowie.

Asortyment dla nich to w większości przypadków:

  • witaminy i suplementy diety,
  • dermokosmetyki pozwalające zadbać o skórę, także dziecka,
  • pieluchy,
  • mleko zastępcze,
  • inne preparaty pomagające w opiece nad noworodkiem.

Właściwie każda apteka internetowa ma w swojej ofercie tego typu produkty. Dzięki temu kobiety w tym wymagającym dla siebie czasie mogą zakupić je naprawdę wygodnie, właśnie online.

Asortyment dla seniorów

Szczególne potrzeby zdrowotne mają również seniorzy i odpowiadają na nie także apteki internetowe. Warto pamiętać, że osoby starsze statystycznie rzadziej korzystają z sieci, a według danych z 2020 roku jest to 30 proc. w grupie 60+. Wciąż jednak jest to grupa, której wymagań po prostu nie można ignorować.

Czego jednak dokładnie potrzebują osoby w tym wieku? Poza lekami na receptę (tych wciąż nie można kupić w aptekach internetowych), różnego rodzaju suplementów diety, preparatów przeciwbólowych, a także opatrunków i akcesoriów niezbędnych na co dzień. Często nabywają je również osoby sprawujące opiekę nad seniorami i mogą to zrobić wygodnie dzięki aptece internetowej.

Wyróżnione przez nas kobiety w ciąży oraz seniorzy to dwie z wielu grup osób, które zaopatruje w produkty typowa apteka internetowa. Jednak w ich przypadku ma to ogromne znaczenie, zwłaszcza w dobie pandemii COVID-19, gdyż dzięki zakupom online nie muszą stykać się z osobami potencjalnie zarażonymi. Tym samym mogą jeszcze lepiej zadbać o swoje zdrowie.

Comments are closed.