Na temat zabiegu wazektomii istnieje mnóstwo mitów. Wiele z nich jest bardzo szkodliwych, zniechęcając liczne osoby do poddania się zabiegowi. Niejasności na temat tego zabiegu dotyczą między innymi kwestii przygotowania. Warto je wyjaśnić, tłumacząc jakie przygotowania do zabiegu są niezbędne, a które są zupełnie niepotrzebne. Spis treści: Wazektomia w dwóch wersjachWazektomia bez skalpela Wazektomia w dwóch wersjach Warto wyjaśnić, czym jest wazektomia, jeśli ktoś nie jest tego jeszcze świadomy. Otóż zabieg ten polega na zablokowaniu przepływu plemników. Stosuje się go jako trwały środek antykoncepcyjny. Podczas współżycia nie powoduje takiego dyskomfortu jak prezerwatywy, ani nie wpływa na organizm tak jak antykoncepcja hormonalna u kobiet. Warto mieć na uwadze, że wazektomię można wykonać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to klasyczny zabieg z użyciem skalpela. W tym przypadku należy poczynić przygotowania takie jak do każdego innego zabiegu. Na 5-6 godzin przed zabiegiem nie należy niczego spożywać, trzeba zrobić badanie na żółtaczkę, morfologię i inne badania z krwi zalecone przez lekarza. Jednak dzisiaj wazektomia w tej formie przeprowadzana jest bardzo rzadko. O wiele częściej zabieg przeprowadza się bez użycia skalpela, poprzez rozwarstwienie skóry. Wazektomia bez skalpela Być może wiele osób zaskakuje fakt, że wazektomia bez skalpela jest możliwa. W tym przypadku wykonuje się rozwarstwienie skóry, przez które uwidoczniony zostaje nasieniowód. Dochodzi do jego przecięcia i zaszycia końcówek, aby odciąć przepływ plemników. Zabieg ten wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, dlatego nie trzeba przychodzić na czczo. Nie trzeba też wykonywać szeregu badań, niezbędnych przy normalnym zabiegu. Niemniej specjaliści zalecają zwykle morfologię, a czasami również pewne badania dodatkowe. Przygotowanie do zabiegu tak naprawdę ogranicza się do depilacji, która jest niezbędna dla bezpiecznego i sprawnego przeprowadzenia zabiegu. Warto podkreślić, że wazektomia w wersji bez skalpela to zabieg bezpieczny i szybki. Zwykle trwa kilkanaście minut, po których można samodzielnie udać się do domu. Zapraszamy na zabieg: wazektomia Poznań
Przeszczep skóry – jak wygląda zabieg? Przeszczep skóry jest to rodzaj zabiegu stosowanego w przypadku leczenia oparzeń, ran oraz innych …
Sperma czym jest i jakie ma właściwości? Prawdopodobnie większość z nas nie zna dość cennych właściwości spermy. Dla większego grona a …
Rodzaje przeszczepów Nasz układ odpornościowy doskonale radzi sobie z odróżnieniem komórki własnej od tkanki obcej. Z …
Ugryzienie szerszenia. Czy należy się bać? Szerszeń jest owadem z gatunku osowatych, bezpośrednio spokrewnionym z osą. W Polsce występuje jedynie …
Ujędrnianie biustu: jak skutecznie ujędrnić piersi? Najlepsze sposoby i produkty Ujędrnianie biustu, to wciąż jedno z najczęściej wpisywanych haseł w internetową przez współczesne kobiety. …
Jak powiększyć biust bez skalpela? 7 skutecznych sposobów Dawniej uważano – zresztą nie bez podstaw – że powiększanie piersi było możliwe tylko …
Bostonka – pierwsze objawy, u dzieci, leczenie Jesień to okres, w którym nietrudno o złapanie infekcji wirusowej. Na działanie drobnoustrojów najbardziej …
Podwyższona bilirubina – o czym świadczy? Bilirubina – barwnik obecny w naszym ciele, o odcieniu pomarańczowo-żółtym. Badanie zawartości bilirubiny wykonuje …
Przeszczep rogówki – informacje o zabiegu Rogówka to przezroczysta przednia część oka, która pokrywa tęczówkę, źrenicę i komorę przednią. Zabieg …