Poznaj najpopularniejsze metody przeszczepu włosów i wybierz najlepszą dla siebie.

Metoda STRIP

Dla kogo: Osób, którym zależy na najbardziej ekonomicznej metodzie przeszczepu. Cena takiego przeszczepu jest dużo niższa niż w przypadku pozostałych metod. To metoda polecana także tym, którzy nie wyobrażają sobie spędzić na zabiegu kilku lub kilkunastu godzin.

Jak wygląda: To najbardziej znana i najstarsza metoda przeszczepu włosów. W trakcie przeszczepu metodą STRIP lekarz wycina cały pasek włosów i przeszczepia go w inne miejsce. Zabieg jest szybki, może jednak pozostawić blizny.
Koniecznością w jego przypadku jest posiadanie naturalnie gęstych włosów, aby było z czego pobrać pasek włosów. Ponieważ w trakcie tej metody najłatwiej może dochodzić do „obumierania” mieszków włosowych, powinna być przeprowadzana przez wykwalifikowanych specjalistów. Po zabiegu może pojawić się niewielki ból i obrzęk oraz zakładane są szwy, które po kilkunastu dniach są zdejmowane. Efekty zabiegu tak naprawdę pojawiają się po kilku miesiącach, bo przeszczepiane włosy wypadają, a w ich miejsce zaczynają wyrastać nowe.

Metoda FUE

Dla kogo: Osób którą chcą szybko i bezinwazyjnie zagęścić fryzurę. Także tych, które naturalnie nie mają gęstych włosów.

Jak wygląda: Podczas tego zabiegu lekarz specjalnymi igłami pobiera pojedyncze mieszki włosowe i przeszczepia je w inne miejsce. Dzięki temu nie dochodzi w trakcie niego do takiego przerwania ciągłości skóry, jak przy przeszczepie metodą paskową, dlatego ryzyko powstania blizn jest naprawdę ekstremalnie niskie. Cały zabieg trwa kilka godzin, jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i tuż po nim można wrócić do domu i codziennych obowiązków. Po zabiegu rzadko zdarza się ból, a rekonwalescencja jest minimalna. Już po kilku dniach można umyć głowę, należy jednak unikać sportu. Ta metoda ma bardzo wysoką skuteczność i jest polecana bardzo młodym osobom, które przedwcześnie utraciły część włosów, na przykład na czubku głowy czy w okolicy skroni. Metoda FUE to obecnie jedna z najczęściej wykonywanych metod przeszczepu włosów w klinikach na całym świecie.

Metoda FUE Unshaven

Dla kogo: Zapracowanych biznesmenów, którzy nie mogą pozwolić sobie na długą rekonwalescencję albo pokazać z częściowo ogoloną głową. Więcej przeczytasz o tej metodzie tutaj: transplantacjawlosow.pl.

Jak wygląda: W trakcie klasycznej metody FUE konieczne jest ogolenie miejsca, z którego są pobierane mieszki włosowe.
To zwiększa precyzję zabiegu. Jednak w przypadku FUE Unshaven udaje się tego uniknąć. Włosy mogą być nawet długie,
a partie do przeszczepu pobiera się z okolic pomiędzy włosami. Dzięki temu po zabiegu nie widać, że coś było w ogóle robione. Po takim przeszczepie można więc wrócić nawet od razu do spotkań biznesowych. Minusem tego typu zabiegu jest na pewno to, że w trakcie niego nie da się pobrać i przeszczepić takiej samej liczby włosków, jak podczas klasycznej metody FUE. Dlatego zabieg, w przypadku dużego przeszczepu, trzeba rozbić na dwie, czasem nawet trzy wizyty w klinice.
Dla wielu pacjentów nie jest to jednak duża uciążliwość, jeśli może im zostać oszczędzone golenie części głowy,
które wymuszałoby na nich czasem nawet dłuższą nieobecność w pracy.

 

Comments are closed.