Udzielenie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Zarówno z etycznego punktu widzenia, jak i na podstawie wymogów prawnych. Posiadanie odpowiedniej wiedzy może pomóc uratować komuś życie. Z jakich konkretnych powodów warto udać się na taki kurs? Podpowiadamy. Spis treści: Wiedza, która ratuje życieUmiejętność radzenia sobie ze stresem i strachemZwiększenie kwalifikacji zawodowych Wiedza, która ratuje życie Kurs KPP, czyli kwalifikowanej pierwszej pomocy, pozwala nabyć wiedzę potrzebną przy ratowaniu życia. Osoba, która ukończyła takie szkolenie doskonale wie w jaki sposób ocenić stan zdrowia poszkodowanego. Pozwala to podjąć szybko odpowiednie decyzje, które mogą zaważyć nie tylko na zdrowiu, ale również na życiu. Nic więc dziwnego, że dużą wagę przywiązuje się obecnie do tego, aby każdy dorosły człowiek posiadał potrzebne umiejętności i niezbędną wiedzę. Tym bardziej, że każdego dnia dochodzi do wielu wypadków komunikacyjnych i zasłabnięć, zwłaszcza w upalne, letnie dni. Umiejętność radzenia sobie ze stresem i strachem Ukończenie kursu i zdobycie kompleksowej wiedzy na temat tego jak udzielać pierwszej pomocy pozwala łatwiej radzić sobie ze stresem i strachem w trakcie działań ratunkowych. Pewność tego, że wiemy co robimy motywuje nas do tego, aby wyjść przed szereg gapiów i zacząć pomagać osobie poszkodowanej. Regularne ćwiczenia praktyczne odbywane w trakcie kursów pozwalają z większą pewnością wykonywać je w trakcie realnych sytuacji. Czujemy się pewni swojej wiedzy i doskonale wiemy co i w jakiej kolejności należy wykonać, aby pomóc poszkodowanemu przed przybyciem służb ratunkowych. Zwiększenie kwalifikacji zawodowych Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ukończenie kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy pozwala zdobyć odpowiedni certyfikat, który pomaga w karierze zawodowej. W niektórych zawodach i na pewnych stanowiskach pracodawca wręcz wymaga, aby osoby zatrudniane dysponowały takimi umiejętnościami. Dysponując ukończonym kursem i potwierdzeniem w postaci certyfikatu bez trudu wyróżnimy się na tle innych kandydatów. Umiejętności te są wręcz nieodzowne między innymi przy zawodzie opiekunki do osób starszych, niepełnosprawnych i dzieci. Warto wiedzieć, że ukończenie kursu KPP jest na równi z profesjonalnymi szkoleniami medycznymi. Osoby zyskują nie tylko potrzebne umiejętności, ale również wiedzę, która pozwala podejmować potrzebne działania ratujące życie i zdrowie. Szkolenia podzielone są na kilka bloków tematycznych wśród których kursanci poznają teorię. Następnie sprawdzają swoje nabyte umiejętności w trakcie działań praktycznych w wybranych scenariuszach zbliżonych do realnych sytuacji.
Przeszczep skóry – jak wygląda zabieg? Przeszczep skóry jest to rodzaj zabiegu stosowanego w przypadku leczenia oparzeń, ran oraz innych …
Sperma czym jest i jakie ma właściwości? Prawdopodobnie większość z nas nie zna dość cennych właściwości spermy. Dla większego grona a …
Rodzaje przeszczepów Nasz układ odpornościowy doskonale radzi sobie z odróżnieniem komórki własnej od tkanki obcej. Z …
Ugryzienie szerszenia. Czy należy się bać? Szerszeń jest owadem z gatunku osowatych, bezpośrednio spokrewnionym z osą. W Polsce występuje jedynie …
Ujędrnianie biustu: jak skutecznie ujędrnić piersi? Najlepsze sposoby i produkty Ujędrnianie biustu, to wciąż jedno z najczęściej wpisywanych haseł w internetową przez współczesne kobiety. …
Jak powiększyć biust bez skalpela? 7 skutecznych sposobów Dawniej uważano – zresztą nie bez podstaw – że powiększanie piersi było możliwe tylko …
Bostonka – pierwsze objawy, u dzieci, leczenie Jesień to okres, w którym nietrudno o złapanie infekcji wirusowej. Na działanie drobnoustrojów najbardziej …
Podwyższona bilirubina – o czym świadczy? Bilirubina – barwnik obecny w naszym ciele, o odcieniu pomarańczowo-żółtym. Badanie zawartości bilirubiny wykonuje …
Przeszczep rogówki – informacje o zabiegu Rogówka to przezroczysta przednia część oka, która pokrywa tęczówkę, źrenicę i komorę przednią. Zabieg …