Transplantacja Zdrowie Operacja wad oczu laserem – skuteczna metoda leczenia

Operacja wad oczu laserem – skuteczna metoda leczenia

okulary korekcja wzroku

Krótkowzroczność, astygmatyzm i nadwzroczność to wady wzroku, które w różnym stopniu dotykają niemal połowę Polaków. Niestety mamy tendencję do odsuwania w czasie wizyty u okulisty, ignorujemy objawy, przez co nieprawidłowości w widzeniu tylko się pogłębiają. Wiele osób, zwłaszcza w dojrzałym wieku, nie może tez przyzwyczaić się do noszenia okularów. Tymczasem, dzięki postępom w nowoczesnej okulistyce, coraz bardziej powszechna staje się laserowa korekcja wzroku. Dlaczego warto z niej skorzystać?

Jakie wady eliminuje laserowa korekcja wzroku?

Na laserową korekcję wzroku warto się zdecydować przede wszystkim dlatego, że pozwala ona zapomnieć o problemach z widzeniem. Zastosowanie nowoczesnej metody, jaką jest laser, eliminuje krótkowzroczność do –13 dioptrii, nadwzroczność do 6 dioptrii i astygmatyzm do 6 dioptrii. Laserowa korekcja wzroku jest aktualnie tak zaawansowaną metodą leczenia, że pomaga zmniejszyć również większe wady wzroku, dlatego każdy przypadek warto skonsultować indywidualnie w dobrej klinice okulistycznej.

Jak przygotować się do laserowej korekcji wzroku?

Lekarz, który przeprowadza zabieg będzie musiał przeprowadzić dokładny wywiad, aby wykluczyć ewentualne przeciwskazania do laserowej korekcji wzroku. Może się tak zdarzyć, jeśli nasza wada jest nieustabilizowana (zbyt młody wiek), chorujemy na jaskrę, poważne wady rogówki lub siatkówki, cukrzycę, choroby reumatyczne czy autoimmunologiczne. Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny przełożyć laserową korekcję wzroku na inny czas. Lekarz zleci także szereg badań, aby odpowiednio przygotować nas do zabiegu.

Czym laserowa korekcja wzroku jest bezpieczna?

Laserową korekcja wzroku to przede wszystkim nie operacja, wyłączająca nas z życia na całą dobę, ale krótki i bezbolesny zabieg, po którym od razu możemy wrócić do domu. Cała procedura trwa kilkanaście minut do pół godziny. Nie stosuje się również narkozy, ale miejscowe znieczulenie w postaci kropli do oczu. Zaawansowane technologicznie narzędzia sprawiają, że laserowa korekcja wzroku jest całkowicie bezpieczna. Osoby rozważające zabieg, często zastanawiają się np., co będzie, jeśli poruszą gałką oczną. Laser wyposażony jest w czujnik, więc natychmiast się zatrzymuje w razie niepożądanych ruchów. Laserowa korekcja wzroku polega na modelowaniu rogówki oka za pomocą wiązki lasera. Dzięki temu od razu po zabiegu możemy cieszyć się lepszym widzeniem, choć sam narząd wzroku będzie potrzebował kilku miesięcy na regenerację.

Po zabiegu laserowej korekcji wzroku

W tym czasie musimy stosować się do zaleceń lekarza, aby uzyskać jak najlepszy efekt i uniknąć powikłań. Należy unikać dużego wysiłku i forsujących zajęć fizycznych. Ma to na celu ochronę oczu przed potem, na które mogą być nadwrażliwe. W pierwszych tygodniach nie korzystajmy także z silnych kosmetyków, sauny, basenu, unikajmy kąpieli w morzu. Takie objawy, jak zamglone widzenie w pierwszych tygodniach po laserowej korekcji wzroku są całkowicie normalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *