Przeskakujące biodro, nazywane również strzelającym, to coraz powszechniejsze schorzenie, który wymaga leczenia, gdyż w przeciwnym razie konieczna będzie operacja. Odpowiednia rehabilitacja pozwala uniknąć zabiegu, dlatego warto zacząć ją jak najwcześniej. Jakie są główne przyczyny przeskakującego biodra i jak w praktyce wygląda proces leczenia? Spis treści: Trzaskające biodro – główne przyczynyLeczenie przeskakującego biodra Trzaskające biodro – główne przyczyny Charakterystyczny dźwięk pojawiający się w trakcie ruchu wynika z uderzania tkanek miękkich o twarde. W pierwszej fazie tego schorzenia pacjent odczuwa wyłącznie dyskomfort, jednak rehabilitacja na tym etapie daje najszybsze efekty. Niestety lekceważenie tego problemu sprawia, że z czasem przeskakiwaniu zaczyna towarzyszyć ból. Na początku jest łagodny, ale po pewnym staje się bardzo dokuczliwy. Dodatkowo, pacjent zdecydowanie szybciej się męczy i zaczyna mieć kłopoty z chodzeniem. W większości przypadków winę za to schorzenie ponosi przeciążenie lub uraz stawu. Kolejną grupą pacjentów, która zmaga się z takim problemem są osoby mające różnego rodzaju wady postawy. Leczenie przeskakującego biodra Pierwszym badaniem w trakcie diagnozy strzelającego biodra jest RTG lub USG. W niektórych przypadkach konieczne jest przyjmowanie leków przeciwbólowych i wykazujących się działaniem przeciwzapalnym. To jednak rehabilitacja przynosi najlepsze rezultaty. W trakcie pierwszej wizyty specjalista przeprowadza dokładny wywiad i diagnozuje przyczynę problemu. Najczęściej jest to zbyt duża rotacja wewnętrzna. Rehabilitacja obejmuje także korekcję postawy ciała, jeżeli zachodzi taka konieczność. Kluczowe jest odpowiednie ułożenie miednicy oraz poprawienie elastyczności tkanek miękkich. Rehabilitacja obejmuje ponadto ćwiczenia w domu. Specjalista z pewnością rozpisze zestawy ćwiczeń i przede wszystkim pokaże w jaki sposób je prawidłowo wykonywać. Im bardziej przyłoży się do nich pacjent, tym szybciej pojawią się efekty. Ćwiczenia na staw biodrowy to kluczowy element w walce z dolegliwościami związanymi z przeskakującym biodrem. Zapraszamy: Rehabilitacja Kraków
Przeszczep skóry – jak wygląda zabieg? Przeszczep skóry jest to rodzaj zabiegu stosowanego w przypadku leczenia oparzeń, ran oraz innych …
Sperma czym jest i jakie ma właściwości? Prawdopodobnie większość z nas nie zna dość cennych właściwości spermy. Dla większego grona a …
Rodzaje przeszczepów Nasz układ odpornościowy doskonale radzi sobie z odróżnieniem komórki własnej od tkanki obcej. Z …
Ugryzienie szerszenia. Czy należy się bać? Szerszeń jest owadem z gatunku osowatych, bezpośrednio spokrewnionym z osą. W Polsce występuje jedynie …
Ujędrnianie biustu: jak skutecznie ujędrnić piersi? Najlepsze sposoby i produkty Ujędrnianie biustu, to wciąż jedno z najczęściej wpisywanych haseł w internetową przez współczesne kobiety. …
Jak powiększyć biust bez skalpela? 7 skutecznych sposobów Dawniej uważano – zresztą nie bez podstaw – że powiększanie piersi było możliwe tylko …
Bostonka – pierwsze objawy, u dzieci, leczenie Jesień to okres, w którym nietrudno o złapanie infekcji wirusowej. Na działanie drobnoustrojów najbardziej …
Podwyższona bilirubina – o czym świadczy? Bilirubina – barwnik obecny w naszym ciele, o odcieniu pomarańczowo-żółtym. Badanie zawartości bilirubiny wykonuje …
Przeszczep rogówki – informacje o zabiegu Rogówka to przezroczysta przednia część oka, która pokrywa tęczówkę, źrenicę i komorę przednią. Zabieg …