Nie jest tajemnicą, że podstawą skutecznej terapii jest prawidłowa diagnostyka, która powinna być wykonana jak najwcześniej. Firmy medyczne produkujące sprzęt medyczny doskonale wiedzą, że im nowocześniejsze i bardziej zaawansowane urządzenie, tym lepsza jakość danych, które pozwalają postawić prawidłową diagnozę. Doskonale widać to na przykładzie nowoczesnego sprzętu do obrazowania medycznego w postaci skanera PET/MR. Na czym polega jego innowacja i jak to się przekłada na jakość samej diagnostyki?

Hybrydowe technologie obrazowania od United Imagin Healthcare

Nowoczesny skaner PET/MR marki United Imagin Healthcare jest urządzeniem, które łączy dwie metody obrazowania – rezonans magnetyczny (MR) oraz pozytonową tomografię emisyjną (PET). W ten sposób otrzymujemy nowoczesny sprzęt hybrydowy, który pozwala uzyskać spektakularne efekty diagnostyczne. Otrzymany w wyniku badania trójwymiarowy obraz jest niezwykle dokładny o szerokim spektrum analitycznym.

Dzieje się tak dlatego, że obrazowanie PET świetnie pokazuje czynności narządów oraz tkanek, co pozwala na wczesne wykrycie wszelkich nieprawidłowości. W połączeniu z rezonansem magnetycznym otrzymujemy niezwykle dokładny i kompleksowy obraz aktualnego stanu pacjenta, który za sprawą nowoczesnych technologii można w łatwy sposób poprawnie zinterpretować.

skaner mr

Skaner PET/MR – zastosowanie

Do największych zalet, jakimi odznaczają się skanery PET/MR, zaliczyć należy ich niezwykle szerokie zastosowanie. Są one bowiem wykorzystywane zarówno w diagnostyce schorzeń, jak i w czasie leczenia, ponieważ doskonale nadają się do monitorowania terapii medycznych.

Przy czym dzięki pozytonowej tomografii emisyjnej są one w stanie wykryć zmiany chorobowe na bardzo wczesnym etapie, co w przypadku chorób nowotworowych oraz wielu innych schorzeń, jest niezwykle ważnym czynnikiem, zwiększającym szansę na powodzenie leczenia. Z tego też powodu skaner PET/MR obok diagnostyki nowotworowej, stosowany jest także w kardiologii i neurologii oraz w przypadku trudnych do zdiagnozowania schorzeń.

Comments are closed.