Występowanie stresu jest pożyteczne, a wręcz niezbędne. Sprawia on, że mobilizujemy się do działania w ważnych sytuacjach. Jednak nadmiar stresu lub też utrzymywanie się go długotrwale stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia. Jak się okazuje, wpływa również na odchudzanie. W jaki sposób? Spis treści: Hormony wywołane stresem a odchudzanieStres a podjadanie Hormony wywołane stresem a odchudzanie Nie brakuje osób, które intensywnie ćwiczą, zamawiają catering dietetyczny i podejmują szereg innych działań w celu schudnięcia, mimo to efektów nie widać. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być permanentny stres. Dlaczego? Jednym z głównych powodów jest reakcja hormonalna, która zachodzi w wyniku stresu. Odczuwanie stresu wiąże się ze wzmożoną produkcją kortyzolu. Jest to hormon, który na co dzień służy nam do pobudzania organizmu. Jednak w zbyt dużych ilościach zaczyna oddziaływać na organizm w sposób niekorzystny. Między innymi wzmaga produkcję insuliny, która w pewnym uproszczeniu odpowiada za przemianę glukozy w tłuszcz i odkładanie go pod skórą. Co więcej, za sprawą kortyzolu dochodzi także do odkładania soli, która powoduje ogólne opuchnięcie. Ponadto za produkcję kortyzolu odpowiadają nadnercza, które między innymi regulują metabolizm. Kiedy są zajęte wzmożoną produkcją kortyzolu, spowalniają metabolizm. Warto również wspomnieć o noradrenalinie, która także jest produkowana w wyniku stresu. Odpowiada ona za poczucie głodu. Innymi słowy, osoby odczuwające stres mogą czuć głód nawet wtedy, kiedy w rzeczywistości uzupełniły swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Stres a podjadanie Wspomniany podwyższony poziom noradrenaliny to nie jedyny powód podjadania w wyniku stresu. Często wynika to również z tego, że odczuwając stres jesteśmy niespokojni i potrzebujemy podjąć jakąś aktywność, najlepiej taką, która będzie dla nas przyjemna. Przestaje nam wystarczać nasz catering dietetyczny, sięgamy po słodkie, słone lub tłuste przekąski. Konsekwencja tego jest oczywista – szybko przybieramy na wadze. Tym samym aby dieta odchudzająca przyniosła pozytywne rezultaty, trzeba pozbyć się nadmiernego, długotrwałego stresu. Skorzystaj już dziś: catering dietetyczny Gliwice
Przeszczep skóry – jak wygląda zabieg? Przeszczep skóry jest to rodzaj zabiegu stosowanego w przypadku leczenia oparzeń, ran oraz innych …
Sperma czym jest i jakie ma właściwości? Prawdopodobnie większość z nas nie zna dość cennych właściwości spermy. Dla większego grona a …
Rodzaje przeszczepów Nasz układ odpornościowy doskonale radzi sobie z odróżnieniem komórki własnej od tkanki obcej. Z …
Ugryzienie szerszenia. Czy należy się bać? Szerszeń jest owadem z gatunku osowatych, bezpośrednio spokrewnionym z osą. W Polsce występuje jedynie …
Ujędrnianie biustu: jak skutecznie ujędrnić piersi? Najlepsze sposoby i produkty Ujędrnianie biustu, to wciąż jedno z najczęściej wpisywanych haseł w internetową przez współczesne kobiety. …
Jak powiększyć biust bez skalpela? 7 skutecznych sposobów Dawniej uważano – zresztą nie bez podstaw – że powiększanie piersi było możliwe tylko …
Bostonka – pierwsze objawy, u dzieci, leczenie Jesień to okres, w którym nietrudno o złapanie infekcji wirusowej. Na działanie drobnoustrojów najbardziej …
Podwyższona bilirubina – o czym świadczy? Bilirubina – barwnik obecny w naszym ciele, o odcieniu pomarańczowo-żółtym. Badanie zawartości bilirubiny wykonuje …
Przeszczep rogówki – informacje o zabiegu Rogówka to przezroczysta przednia część oka, która pokrywa tęczówkę, źrenicę i komorę przednią. Zabieg …