Tworzenie się zakrzepów w żyłach to niestety bardzo niebezpieczne zjawisko, a prowadzony przez nas obecnie tryb życia – tylko temu sprzyja. Problem ten jest tym trudniejszy, iż przez długi czas nie odczuwamy żadnych objawów choroby – wydaje nam się więc, że wszystko jest w porządku. A tymczasem nasze życie jest już zagrożone, bo zakrzepica może zakończyć się nawet śmiercią pacjenta. To właśnie dlatego warto znać historię chorób w swojej rodzinie i przede wszystkim warto regularnie wykonywać badania. Wtedy mamy szansę “wyłapać” ten problem na wczesnym etapie i wdrożyć skuteczne leczenie. O wiele częściej z zakrzepicą walczą kobiety i zwykle pojawia się ona po 40 roku życia – ale wiemy przecież, że ludzki organizm jest nieprzewidywalny i zakrzep może niestety utworzyć się też w młodszym wieku. Koniecznie wybierz się do lekarza, jeżeli odczuwasz ból kończyn dolnych i zauważasz na nich obrzęki. Owszem, może to być objaw nadmiernej aktywności fizycznej czy przepracowania – ale tutaj naprawdę lepiej będzie mieć pewność i wyeliminować ryzyko. Zwracaj też uwagę na wszelkiego rodzaju zasinienia i wyczuwalne żyły – to także nie jest normalne. Spis treści: Kto jest najbardziej narażony?Jak chronić się przed zakrzepicą? Kto jest najbardziej narażony? Tak, jak już wspomnieliśmy – duże znaczenie mają tutaj geny. W momencie, gdy ktoś w naszej rodzinie walczył z zakrzepicą – musimy zachować czujność i tym bardziej kontrolować stan swoich żył. Flebolog powinien być często odwiedzanym specjalistą – to właśnie on zajmuje się leczeniem żył i wszelkimi chorobami, które mogą tutaj wystąpić. Zakrzepica może pojawić się także w wyniku przebytej operacji lub długotrwałego leczenia – szczególnie niebezpieczne jest wtedy unieruchomienie pacjenta, którego przecież czasami zwyczajnie nie da się uniknąć. Wiesz już teraz jednak, dlaczego lekarze tak szybko starają się “postawić nas na nogi”. Szczególnie ostrożne muszą być kobiety w ciąży i osoby zmagające się z nadmierną krzepliwością – tutaj też przyda się zaufany flebolog, który cały czas będzie zlecał niezbędne badania i testy. Pamiętaj, że musisz je wykonać również wtedy, gdy planujesz stosowanie antykoncepcji hormonalnej – ta metoda zabezpieczania się przed ciążą nie może być stosowana, jeżeli istnieje u nas duże ryzyko rozwoju zakrzepicy. Jak chronić się przed zakrzepicą? Poza wykonywaniem badań możesz na pewno po prostu dobrze dbać o swój organizm. Ryzyko zakrzepicy rośnie, jeżeli dana osoba walczy z nadwagą i w ogóle nie uprawia sportu – staraj się więc zdrowo odżywiać i dużo ruszać w ciągu dnia. Koniecznie zrezygnuj też z palenia papierosów i picia dużych ilości alkoholu – tutaj też ryzyko wzrasta. Na wszelkie tego typu pytania może odpowiedzieć Ci flebolog warszawa – warto wybrać się na taką konsultację przynajmniej raz. Sprawdź Centrum Medyczne Medispace.
Przeszczep skóry – jak wygląda zabieg? Przeszczep skóry jest to rodzaj zabiegu stosowanego w przypadku leczenia oparzeń, ran oraz innych …
Sperma czym jest i jakie ma właściwości? Prawdopodobnie większość z nas nie zna dość cennych właściwości spermy. Dla większego grona a …
Rodzaje przeszczepów Nasz układ odpornościowy doskonale radzi sobie z odróżnieniem komórki własnej od tkanki obcej. Z …
Ugryzienie szerszenia. Czy należy się bać? Szerszeń jest owadem z gatunku osowatych, bezpośrednio spokrewnionym z osą. W Polsce występuje jedynie …
Ujędrnianie biustu: jak skutecznie ujędrnić piersi? Najlepsze sposoby i produkty Ujędrnianie biustu, to wciąż jedno z najczęściej wpisywanych haseł w internetową przez współczesne kobiety. …
Jak powiększyć biust bez skalpela? 7 skutecznych sposobów Dawniej uważano – zresztą nie bez podstaw – że powiększanie piersi było możliwe tylko …
Bostonka – pierwsze objawy, u dzieci, leczenie Jesień to okres, w którym nietrudno o złapanie infekcji wirusowej. Na działanie drobnoustrojów najbardziej …
Podwyższona bilirubina – o czym świadczy? Bilirubina – barwnik obecny w naszym ciele, o odcieniu pomarańczowo-żółtym. Badanie zawartości bilirubiny wykonuje …
Przeszczep rogówki – informacje o zabiegu Rogówka to przezroczysta przednia część oka, która pokrywa tęczówkę, źrenicę i komorę przednią. Zabieg …