Transplantacja Zdrowie Bezdech senny – niebezpieczne schorzenie

Bezdech senny – niebezpieczne schorzenie

bezdech senny u kobiet

Bezdech senny jest schorzeniem coraz częściej diagnozowanym. Na szczęście wiedza medyczna w tym zakresie rośnie z roku na rok i pojawiają się także metody leczenia ataków bezdechu i wspomagania naszego organizmu w walce z tą chorobą.

Bezdech może być niebezpieczny dla nas, a skrajne przypadki to nawet ryzyko nagłego zgonu. Dlatego właśnie tak ważne, by w przypadku występowania jakichkolwiek jego objawów nie zwlekać i jak najszybciej udać się do lekarza specjalisty celem diagnozy. Nie leczony bezdech o umiarkowanym nasileniu również może być dla nas skrajnie niebezpieczny powodując chociażby choroby serca, udary czy też niedotlenienie.

Bezdech senny – czym jest?

Bezdech senny jest schorzeniem, które występuje głównie w nocy, ale osoby na niego cierpiące muszą mieć również siebie na oku w trakcie dnia, gdyż również wtedy bezdech może dać o sobie znać. Objawia się on przede wszystkim zatrzymaniem oddechu na około 10 sekund w czasie snu. Taki cykl może powtarzać się wielokrotnie w trakcie nocy, powodując spore problemy zdrowotne wynikające z takiego zaburzenia oddychania. W skrajnych przypadkach może również dojść do nagłego i niespodziewanego zgonu, również u osoby, która była jeszcze stosukowo młoda.

Bezdech senny – niebezpieczny nie tylko w nocy

Głównym objawem jest oczywiście wspomniane przerwanie oddychania w nocy, ale lista objawów jest oczywiście znacznie bardziej złożona. Za źle przespanymi nocami idzie również często ogólne zmęczenie organizmu za dnia. Z przyczyn niedotlenienia często popadamy w problemy z sercem i ciśnieniem krwi, a także zwiększa się ryzyko wystąpienia udarów mózgu czy też zawałów serca. Osoby z bezdechem są częściej również sprawcami wypadków spowodowanych zaśnięciem za kierownicą. Często pośrednim objawem bezdechu jest chrapanie. Oczywiście nie każda osoba chrapiąca jest od razu osobą chorą na bezdech senny, ale każda osoba ze stwierdzonym bezdechem również chrapie w nocy.

Aparaty cpap – skuteczne w walce z bezdechem

Aparaty auto cpap to rozwiązanie problemu bezdechu sennego i niebezpieczeństw z nim związanych. Ich zakup pozwoli na poprawę jakości snu i przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa pacjenta w nocy, gdy bezdech daje o sobie najbardziej znać. Sprzęt możesz nabyć na Mfzaar.pl. Aparatura do bezdechu sennego dostępna jest również na NFZ, a więc niekoniecznie będziemy musieli ponosić całość kosztów. Aparatura dostarcza nam według specjalnego algorytmowi odpowiednie dawki tlenu poprzez maskę, dzięki czemu budzimy się bardziej wypoczęci i przede wszystkim dotlenieni. Sprzęt reaguje, gdy pojawiają się nieprawidłowości, a nowoczesne modele są niezwykle inteligentne w swoim działaniu.

Comments are closed.