Transplantacja Moda Mitenki – rękawiczki, które musisz mieć tej zimy

Mitenki – rękawiczki, które musisz mieć tej zimy

mitenki decobazaar

Za oknem zima, przymrozki, śnieg i marznący deszcz. Efekty niskich temperatur dają nam się coraz bardziej we znaki. Marzną nam stopy, uszy, nosy i oczywiście – dłonie. To właśnie one obrywają w pierwszej kolejności. Skóra dłoni staje się szorstka i przesuszona. Zdarza się czasem, że wrażliwa skóra dłoni jest tak mocno przesuszona, że boli i pęka. Nie pomaga jej fakt, że w obecnych czasach częściej niż kiedyś dezynfekujemy ręce i aplikujemy na nie mocno drażniące żele oraz płyny antybakteryjne. By choć trochę ulżyć naszym dłoniom w tym trudnym dla nich czasie, warto zaopatrzyć się w dobre rękawiczki, które ochronią je przed mrozem. Jakie wybrać? Koniecznie postawcie na mitenki, czyli rękawiczki bez palców. Są zdecydowanie bardziej wygodne niż klasyczne rękawiczki, a grzeją równie dobrze. Dlaczego wybierać mitenki i na jaki model postawić tej zimy? Podpowiadamy! Koniecznie czytajcie dalej!

Dlaczego mitenki, a nie tradycyjne rękawiczki?

Tradycyjne rękawiczki, które mają zakryte palce, nie są do końca wygodne, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy ciągle korzystamy z telefonu, płacimy nim co chwilę w sklepach lub prowadzimy samochód. Rękawiczki mitenki to bezapelacyjnie wygodniejsza forma, dzięki temu, że nasze palce są w nich odsłonięte, a dłoń jednocześnie chroniona przed zimnem. Dzięki mitenką możemy swobodnie używać naszego smartfona, prowadzić auto, a także trzymać zakupy bez obaw o wyślizgnięcie się ich z dłoni. Solidne, dobrze wyprofilowane mitenki świetnie chronią ręce przed mrozem mimo odsłoniętych palców, ponieważ zakrywają najbardziej wrażliwe części dłoni.

mitenka decobazaar handmade

Rękawiczki mitenki – na jakie się zdecydować?

Wybór zależy od Was, Waszym możliwości i preferencji. Jeśli możecie pozwolić sobie na większy wydatek, koniecznie zainwestujcie w mitenki wykonane z ciepłej wełny merino. Odrobinę bardziej budżetowa opcja to połączenie wełny i akrylu. Zarówno pierwsze jak i drugie sprawdzą się nawet u największych zmarzluchów. Osobom, które stawiają na cieńsze modele i którym nie marzną mocno dłonie, radzimy skupić się na modelach mitenek wykonanych z dzianiny lub bawełny. Świetnie sprawdzi się także włóczka.

Kiedy już wybierzecie materiał, którego szukacie – poszukajcie idealnego wzoru. Jeśli lubicie klasyczne modele, wybierzcie coś jednokolorowego, co będzie pasowało do Waszej czapki i szalika. Wszystkim, którzy wolą wyróżniać się z tłumu, a w ich szafie rządzą wzory i kolory – polecamy piękne modele w kwiaty wykonane z niezwykle ciepłej wełny parzonej.

Comments are closed.