Transplantacja Transplantacja Jak przebiega i ile kosztuje zabieg przeszczepu włosów?

Jak przebiega i ile kosztuje zabieg przeszczepu włosów?

Jak przebiega i ile kosztuje zabieg przeszczepu włosów

Przerzedzające się przedwcześnie włosy oraz pogłębione zakola to źródło zmartwień coraz większej liczby osób – także młodych. Życie w ciągłym biegu i stresie sprawia, że organizm jest coraz bardziej obciążony i nie radzi sobie ze wszystkimi procesami regeneracyjnymi. Na szczęście istnieją metody, które pozwalają walczyć z przedwczesnym łysieniem oraz zakolami. Zobaczmy, jak przebiega i ile kosztuje przeszczep włosów!

Jak przebiega zabieg przeszczepu włosów?

Istnieje kilka sposobów przeprowadzenia zabiegu, który pomoże przywrócić blask dawnej fryzurze i sprawi, że znów poczujesz pewność siebie patrząc w lustro. Możemy wskazać na cztery najczęściej spotykane metody przeszczepu włosów:

  • Metoda FUE,
  • Metoda Strip,
  • Metoda BHT,
  • Przeszczep z użyciem robota Artas iX

Metoda FUE doskonale sprawdza się u osób, których skóra cechuje się małą elastycznością. Docenią ją także osoby preferujące strzyżenie się na bardzo krótko, gdyż nie zostawia ona praktycznie żadnych blizn. Sam zabieg trwa bardzo krótko (od 4 do 6 godzin) i nie jest po nim wymagana hospitalizacja.

Metoda Strip opiera się na pobraniu paska skóry z bocznych lub tylnych rejonów głowy. Rana jest zszywana szwem kosmetycznym, który pozostawia bardzo mało widoczne ślady. Pobrany fragment materiału dzielony jest na fragmenty zawierające mieszki włosowe. Części te są dopasowywane do odpowiednich miejsc w strefie biorczej.

Metoda BHT polega na pobraniu materiału z innej części ciała, niż głowa i stosowana jest tam, gdy na głowie nie ma wystarczającej ilości transplantów do pobrania. Najczęściej wykorzystywane jest owłosienie z klatki piersiowej, brody lub spod pach.

Jednym z najnowocześniejszych sposobów przeszczepu włosów i leczenia zakoli jest wykorzystanie w tym celu robota Artas iX. Wprowadzony na rynek w 2019 r. od razu zrewolucjonizował transplantologię włosów. Działanie robota opiera się o specjalne oprogramowanie zwane Artas artificial intelligence, które samodzielnie rozpoznaje najlepsze obszary do pobrania mieszków włosowych. W ciągu godziny maszyna jest w stanie pobrać 1000 mieszków i wykonać aż 2000 miejsc do wszczepień. Podczas całego zabiegu kąt i głębokość kłucia są precyzyjnie mierzone, co minimalizuje inwazyjność zabiegu oraz zmniejsza do minimum dolegliwości bólowe pacjenta. Więcej informacji na temat wykorzystania innowacyjnej technologii Artas znajdziesz na stronie internetowej https://artasclinic.com/przeszczep-wlosow-artas-ix/

Jedna z niewielu klinik w Polsce, która stosuje na co dzień robota Artas iX jest Centrum Przeszczepu Włosów ELITE w Warszawie. Dużą innowacją jest możliwość obejrzenia wizualizacji 3d przed zabiegiem dzięki zaawansowanemu modellingowi dostępnemu w programie Artas Hair Studio. Klinika ELITE oferuje także konsultacje z dermatologiem przed zabiegiem Więcej o działalności Kliniki dostępne jest na witrynie https://artasclinic.com/.

Ile kosztuje przeszczep włosów?

Poszczególne kliniki podają bardzo zróżnicowane ceny, które potrafią wahać się od 2000 zł do ponad 10000 zł. Wszystko zależy od od powierzchni z – oraz na którą – włosy zostaną przeszczepione, a także od zastosowanej metody i jakości ogólnej obsługi. Na cenę wpływa ilość przeszczepianych mieszków włosowych, dlatego za każdym razem ostateczna cena zabiegu powinna być ustalona z lekarzem, który dokona oceny i doradzi, na jaki zabieg najlepiej się zdecydować.

W kwestii przeszczepu włosów oraz usuwania zakoli warto zaufać najnowszej technologii. Dzięki temu rezultaty będą widoczne szybko, a sam zabieg potrwa krótko i będzie bezbolesny. Podczas zabiegu bardzo ważna jest najwyższa precyzja, która zapewnia ochronę istniejących włosów oraz gwarantuje naturalny efekt.

Źródło:

  1. Przeszczep włosów FUE – na czym polega i dlaczego jest tak często wybierany? RDC
  2. Ile kosztuje przeszczep włosów? Kobieco
  3. Przeszczep włosów: czy warto? Antytrendy
  4. Powstrzymaj wypadanie włosów! Katarzyna Osipowicz
  5. Przeszczep włosów F.U.E: jak wygląda zabieg i ile kosztuje? Lekarze bez kolejki
Comments are closed.