Transplantacja Uroda Czy mezoterapia igłowa jest bezpieczna?

Czy mezoterapia igłowa jest bezpieczna?

mezoterapia iglowa

Na świecie mamy do czynienia z dwoma trendami. Dbanie o zdrowie, aby żyć jak najdłużej oraz dbanie o wygląd zewnętrzny, który gwarantuje lepsze samopoczucie i większą pewność siebie. Dziś zajmiemy się tym drugim tematem.

Jednym z najpopularniejszych zabiegów poprawiających jakość skóry jest mezoterapia igłowa. To powszechny zabieg w gabinetach kosmetycznych lub klinikach medycyny estetycznej. Praktycznie w każdym polskim mieście spotkasz specjalistów w tym temacie, którzy każdego dnia wykonują dziesiątki mikrozastrzyków.

Mezoterapia polega on na wstrzykiwaniu substancji aktywnych w warstwę skóry. W tym celu wykorzystywane są cienkie igły do mezoterapii.Wiele osób o igłach nie chce nawet słyszeć, gdyż ma z tym związane lęki. Czy zatem mezoterapia jest zabiegiem bezpiecznym?

Tak, ale jak w przypadku procedur medycznych może zależeć od wielu czynników takich jak kwalifikacje i umiejętności osoby wykonującej zabieg, jakość używanych strzykawek, igieł i substancji czy indywidualne predyspozycje oraz wiek pacjenta.

Oto najważniejsze kwestie, o których warto pamiętać rozważając poddanie się zabiegowi mezoterapii:

  1. Wybór doświadczonego specjalisty. Sprawdź czy zabieg przeprowadza lekarz lub inny wykwalifikowany specjalista o dobrej reputacji i odpowiednich kwalifikacjach. Możesz spróbować zasięgnąć informacji na jego temat. Np. wśród znajomych czy poprzez sprawdzenie opinii w internecie.
  2. Rodzaj wykorzystywanych narzędzi. Warto udać się do specjalisty, który nie oszczędza na jakości jednorazowego sprzętu medycznego w szczególności igieł. Im lepsze igły, tym mniejsze ryzyko, że zabieg w jakikolwiek sposób będzie wiązał się z dyskomfortem pacjenta.
  3. Skład i jakość substancji: Ważne jest, aby używane substancje były wysokiej jakości i pochodziły od zaufanych źródeł. Substancje te powinny być zgodne z przepisami i standardami medycznymi.
  4. Przeciwwskazania: Mezoterapia igłowa nie jest odpowiednia dla każdego. Istnieją pewne przeciwwskazania, takie jak ciąża, infekcje skórne, alergie na używane substancje itp. To specjalista powinien dokładnie ocenić, czy dana osoba kwalifikuje się do zabiegu. Czasem potrzebna może być konsultacja u więcej niż jednego specjalisty.
  5. Procedury higieniczno-sanitarne: Warto upewnić się, że dana placówka, w którym przeprowadza się mezoterapię igłową, stosuje odpowiednie procedury higieniczne w tym stosuje właściwe środki do dezynfekcji, aby uniknąć ryzyka infekcji.
  6. Skutki uboczne i ryzyka: Mezoterapia igłowa może wiązać się z pewnymi skutkami ubocznymi, takimi jak obrzęk, zaczerwienienie czy pojawienie się małych krwiaków. Istnieje też ryzyko, że zabieg może być bolesny. Każdy człowiek ma bowiem inną tolerancję na ból. Specjalista powinien omówić te kwestie z pacjentem przed zabiegiem.

Jak widać, bezpieczeństwo i komfort pacjenta poddającego się zabiegowi mezoterapii zależy od dość standardowych czynników. Warto jednak o nich wiedzieć przed udaniem się do specjalistycznego gabinetu. Warto także pamiętać, że na każdym etapie jako pacjent mamy prawo zadawać pytania specjaliście, do którego się udajemy.  Zwłaszcza, że najczęściej mezoterapia to nie jeden zabieg, ale cała ich seria.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *