Transplantacja Specjalizacje lekarskie Jakie problemy pomoże wyleczyć proktolog?

Jakie problemy pomoże wyleczyć proktolog?

hemoroidy

Wizyta u proktologa dla pacjentów jest często bardzo stresującym przeżyciem, które osoby starają się odwlec w czasie. Niestety, w większości przypadków takie postępowanie prowadzi do nasilenia problemów, a konsultacja ze specjalistą i tak musi się odbyć. Z jakimi dolegliwościami należy udać się do proktologa?

Jakie choroby diagnozuje i leczy proktolog?

Proktologia jest jedną z dyscyplin medycznych, która została wyłoniona w obrębie chirurgii. Lekarz, który ukończył specjalizację zajmuje się diagnostyką, leczeniem oraz profilaktyką chorób obejmujących końcowy odcinek układu pokarmowego: jelito grube, odbytnicę, kanał odbytu oraz odbyt.

Specjalista zajmuje się leczeniem chorób, takich jak:

  • hemoroidy,
  • infekcje odbytu,
  • szczelina odbytu,
  • choroby nowotworowe odbytu, odbytnicy i jelita grubego,

ale problemów, które wymagają konsultacji jest znacznie więcej. Wszelkie nieprawidłowości czy niepokojące objawy najlepiej jest skonsultować ze specjalistą jak najszybciej. Tylko prawidłowo postawiona diagnoza umożliwia rozpoczęcie właściwego leczenia.

Objawy, które świadczą o chorobie proktologicznej

Choroby proktologiczne mogą powodować wiele bardzo dokuczliwych objawów. Nawet, jeśli na początku nie są one nasilone, to z czasem, mogą stać się bardzo dokuczliwe. Dlatego też nie warto odwlekać wizyty u specjalisty, szczególnie, że im bardziej zaawansowana choroba, tym trudniejszy może być proces terapeutyczny.

Symptomy, które powinny skłonić do rezerwacji terminu konsultacji związane są m.in. z wszelkimi zaburzeniami wypróżniania. Zarówno przewlekłe biegunki, nawracające zaparcia, jak również zmiany w cyklu wypróżnień mogą być spowodowane toczącym się procesem chorobowym.

lekarz proktolog

Pilnej konsultacji z proktologiem wymaga sytuacja, w której pacjent obserwuje obecność śluzu lub krwi. Mogą one pojawiać się zarówno w kale, jak też być obecne na papierze, podczas czynności higienicznych. Nie ma znaczenia, jak dużo krwi pojawia się podczas wypróżniania – taka sytuacja zawsze wymaga zasięgnięcia opinii lekarza.

Do proktologa powinny zwrócić się również osoby, u których:

  • występuje pieczenie lub intensywne swędzenie w okolicach odbytu,
  • pojawiły się poważne problemy i nadmierna ilość gazów,
  • podczas wypróżniania pojawia się intensywny ból,
  • niemijające uczucie wzdęcia,
  • utrzymujące się uczucie niepełnego wypróżnienia.

Jak znaleźć dobrego proktologa?

Przed umówieniem wizyty u proktologa warto dokładnie zastanowić się nad wyborem odpowiedniego specjalisty. Warto kierować się opiniami rodziny i znajomych, jeśli korzystali oni z pomocy tego specjalisty. Dużą pomocą okazać się może również Internet. Wielu lekarzy prezentuje informacje dotyczące nie tylko swojego wykształcenia, ale również dotychczasowego doświadczenia czy zawodowych zainteresowań, dzięki czemu pacjenci mogą dowiedzieć się o wybranym lekarzu czegoś więcej, zanim zarezerwuj termin konsultacji.

Drugą równie istotną kwestią jest wybór odpowiedniej placówki. Jedną z ważniejszych jest wyposażenie. Nowoczesne podmioty, w tym np. proktologia Wrocław – flebetica.pl dysponują wysokiej klasy sprzętem diagnostycznym, jak też tym, który niezbędny jest do wykonywania profesjonalnych zabiegów proktologicznych. Jeśli w Klinice można w sposób kompleksowy zadbać o swoje zdrowie, tj. skorzystać z konsultacji ze specjalistą, wykonać badania diagnostyczne oraz odpowiednie zabiegi, to jest to dużym atutem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *