Transplantacja Uroda Czy warto zainwestować w przeszczep włosów?

Czy warto zainwestować w przeszczep włosów?

wyszukiwanie infromacji na temat przeszczepu wlosow

Przeszczep włosów to inwestycja w swój wygląd i samopoczucie. Czy taki zabieg jest drogi?

Czy warto wykonać przeszczep włosów?

Trudno tu jednoznacznie odpowiedzieć, wiele bowiem zależy od kwestii indywidualnych. Cena takiego zabiegu może być dla niektórych zbyt duża, szczególnie jeśli przeszczep miałby być jedynie sposobem na pozbycie się drobnej niedogodności. W sytuacji, kiedy łysienie stanowi bardzo poważny problem, z którym sobie nie radzisz, który rzutuje, nie tylko na to jak wyglądasz, ale jak odbierasz siebie, przeszczep może być najlepszym rozwiązaniem.

Czy zatem prześwity widoczne na głowie mają wyraźny wpływ na twoje samopoczucie i samoocenę? Zauważasz, że przez nie unikasz ludzi, krępujesz się, gdy ktoś wpatruje ci się w czubek głowy, odczuwasz stres, gdy zawieje wiatr i rozrzuci ci włosy na boki, a na basenie boisz się zanurzyć, bo twój problem stanie się dla wszystkich oczywisty? Ktoś, kto tego nie przeżył, może nawet nie mieć świadomości, jak bardzo łysienie odbija się na psychice swojej ofiary.

Czy przeszczep włosów jest drogi?

Ci, którzy rozważają poddanie się takiemu zabiegowi, pytają od razu ile kosztuje przeszczep włosów? Ostateczny koszt ustalany jest zwykle indywidualnie w klinice. Są to zwykle kwoty rzędu kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Specjalista przeprowadza najpierw szczegółowy wywiad, by ustalić, jaką metodę zastosować, ile graftów trzeba przenieść itd. Dopiero po zebraniu wszelkich informacji określona zostaje cena. Będzie ona różna dla osoby, która chce zmniejszyć zakola, jak i dla tej, która pragnie zakryć cały czubek głowy.

Alternatywą dla przeszczepu jest oczywiście peruka lub topper, jednak takie maskowanie kompleksu mogłoby nie poprawić sytuacji, wciąż bowiem pozostałoby pytanie: „czy to widać?”. Co więcej, cena dobrej jakości peruki z naturalnych włosów sięga kilku tysięcy i co jakiś czas trzeba ten wydatek ponawiać.

Czy zatem przeszczep włosów jest drogi? To już pytanie, na które każdy musi sobie odpowiedzieć samodzielnie. Wszystko zależy od możliwości finansowych, a także stanu psychicznego, jaki łysienie u danej osoby wywołało. Spokój ducha, zadowolenie ze swojego wyglądu i pewność siebie to dla wielu osób wartości bezcenne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *