Transplantacja Zdrowie Co to jest schodołaz?

Co to jest schodołaz?

schodolaz

Co to jest schodołaz? Jakie urządzenie warto wybrać? Dla kogo produkuje się schodołazy? Jeśli szukasz informacji na powyższe pytania, zapraszamy do lektury!

Przemieszczanie osób niepełnosprawnych często jest utrudnione przez tak zwane bariery architektoniczne. Wiąże się to na przykład z brakiem wind czy różnego rodzaju platform transportujących na wyższe piętra, brakiem poręczy – na przykład w komunikacji miejskiej – czy za wysoko zawieszonymi domofonami, dzwonkami, a nawet skrzynkami na listy. W dalszym ciągu są miejsca niedostosowane do niepełnosprawnych. Na szczęście problem ten jest coraz częściej dostrzegany i w szybki sposób rozwiązywany. Jak zatem bezpiecznie przetransportować osobę niepełnosprawną po schodach, gdy windy brak? Odpowiedzią są schodołazy!

Czym jest schodołaz gąsienicowy?

Zastanawiasz się, czym jest schodołaz? To nic innego, jak specjalne urządzenie mobilne, które umożliwia bezpieczne wnoszenie i znoszenie osób niepełnosprawnych po schodach bez wysiłku wkładanego ze strony jego opiekuna. Ze schodołazów niestety niepełnosprawny nie może korzystać sam. Pomoc opiekuna jest w tym przypadku wymagana. To druga osoba obsługuje to urządzenie mobilne.

Dużą popularnością cieszy się schodołaz Jolly, który jest urządzeniem gąsienicowym. Rozwiązanie tego rodzaju porusza się na swego rodzaju gąsienicach, które najeżdżają na krawędź schodków. To doskonała opcja szczególnie do szerokich schodów – na przykład typu dwubiegowego oraz dla schodów stromych i nierównych. Gąsienicowy, sprawdzony schodołaz TGR Jolly umożliwia podpięcie każdego wózka inwalidzkiego. Urządzenia te nierzadko mają wbudowany akumulator, który pozwala na pokonanie określonej ilości stopni lub pięter. Informacje na temat zasięgu interesującego się schodołazu znajdziesz na stronie każdego producenta.

schodolaz schody

Poza modelami gąsienicowymi na rynku znajdzie także schodołazy kroczące. Te modele z kolei sprawdzą się na standardowych schodach prostych oraz kręconych. Wyróżniają się niską wagą i równie małym rozmiarem. Dzięki temu bez problemu możemy zabierać schodołazy kroczące ze sobą.

Warto kupić schodołaz TGR Jolly?

Schodołazy do doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy nie mamy do dyspozycji windy ani platformy. Dzięki temu jako opiekunowie nie musimy wysilać się, by przetransportować niepełnosprawną osobę na wyższe piętro. Odpowiednio dobrane urządzenie pozwala na bezproblemowe pokonywanie różnego rodzaju barier architektonicznych. Ze schodołazem jesteśmy w stanie zadbać o zdrowie opiekuna i bezpieczeństwo osoby niepełnosprawnej.

Jeśli cena schodołazu jest dla Ciebie zbyt wysoka, niektóre firmy oferują także możliwość wynajmu. Rozważ tę opcję, szczególnie w sytuacji, gdy urządzenie tego rodzaju miałoby być wykorzystywane sporadycznie. Jak widać elektryczny schodołaz gąsienicowy to ogromne ułatwienie transportu wózków inwalidzkich, a dodatkowo większe bezpieczeństwo. Obecnie można znaleźć pasujący nawet do wąskiej klatki schodowej schodołaz, dzięki czemu każdy potrzebujący może sobie pozwolić na taki elektryczny transporter schodowy. Wspomniany schodołaz gąsienicowy tgr jolly to jedno z najlepszych rozwiązań do transportu osób niepełnosprawnych, a jego dane techniczne pokazują, że poradzi sobie w każdych warunkach.

Comments are closed.