Transplantacja Zdrowie Często łapiesz przeziębienie? Poznaj skuteczną alternatywę dla leków z apteki

Często łapiesz przeziębienie? Poznaj skuteczną alternatywę dla leków z apteki

nebulizator

Jeżeli jesteś osobą podatną na wirusy w czasie zwiększonego ryzyka zachorowań, który przypada na okres jesienno-zimowy, to z pewnością wiesz, jak wygląda walka ze zwalczaniem tych wszystkich objawów, które towarzyszą przeziębieniu.

Co robisz w pierwszej chwili, gdy zauważysz u siebie niepokojące objawy? Kierujesz swe spojrzenie w stronę apteki oczywiście. Zapewne wybierasz sprawdzone przez siebie produkty, które łagodzą objawy przeziębienia, ale ich nie leczą. Efekty i ozdrowienie przychodzą po długim czasie zażywania tych wszystkich syropów, tabletek czy też saszetek.

Chcesz wiedzieć, co zrobić, aby pozbyć się uporczywych dolegliwości w ciągu zaledwie kilku, do kilkudziesięciu dni? W takim razie powinieneś zainteresować się pewnym urządzeniem, które bardzo dobrze radzi sobie z katarem, suchym gardłem i wydzieliną z nosa. To urządzenie to nebulizator siateczkowy. Więcej na jego temat dowiesz się już za chwilę.

Jak działa nebulizator siateczkowy?

W bardzo prosty sposób. Urządzenie posiada wewnątrz wibrującą, cienką membranę (siatkę), dlatego określa się je również mianem nebulizatora membranowego. Siatka sprawia, że przedostający się przez nią lek w płynnej postaci, zmienia swój stan skupienia i zamienia się w aerozol, czyli tak zwaną „mgiełkę”. Mikroskopijne cząsteczki leku bardzo dobrze się wchłaniają, a co za tym idzie pacjent odczuwa natychmiastową ulgę.

Nebulizator siateczkowy nadaje się do podawania wszystkich leków przeznaczonych do nebulizacji, w tym do podawania soli fizjologicznej NaCl 0,9%.

Na co pomaga nebulizacja?

Nebulizacja to najprostszy sposób podawania leków jest w szczególności zalecana w przypadku małych dzieci i niemowlaków. Jak każda metoda leczenia ma swoje wady i zalety, ale w jej przypadku liczba zalet zdecydowanie przewyższa liczbę wad.

Dzięki niej można szybko złagodzić, a nawet pozbyć się uporczywych dolegliwości, które towarzyszą przeziębieniu. Nebulizator siateczkowy pomaga:

  • nawilżyć błony śluzowe nosa i gardła,
  • rozrzedzić zalegającą wydzielinę,
  • w odkrztuszaniu flegmy,
  • oczyścić drogi oddechowe,
  • ułatwić oddychanie,
  • pozbyć się uczucia drapania w gardle.

Inne rodzaje nebulizatorów

Poza nebulizatorami membranowymi można wyróżnić również nebulizatory ultradźwiękowe oraz pneumatyczne. Każde z tych urządzeń ma inne parametry techniczne i własną listę dozwolonych substancji. Jedne są mniej, drugie bardziej wydajne, dlatego przed zakupem odpowiedniego urządzenia warto zgłosić się po poradę do specjalisty.

Bez względu na to, czy męczy Cię kaszel, katar, czy też uczucie suchości w gardle, nebulizatory pomogą w zwalczaniu wszystkich tych objawów. Są również bardzo pomocne w zwalczaniu objawów wywołanych smogiem bądź alergią wziewną, wywołaną pyłkami roślin, pleśnią, grzybem i tak dalej. Warto więc dodać je do listy niezbędnych urządzeń przy następnych zakupach w celu uzupełnienia domowej apteczki.

 

Nie masz pomysłu na prezent świąteczny? Podaruj bliskiej osobie nebulizator. Gwarantuję, że będzie zadowolony/zadowolona z takiego prezentu.

 

Comments are closed.