Transplantacja Specjalizacje lekarskie Czy medyczne studia podyplomowe są dobry pomysłem?

Czy medyczne studia podyplomowe są dobry pomysłem?

podyplomowe studia medyczne

Studia podyplomowe są coraz częstszą formą dokształcania się absolwentów studiów wyższych różnego stopnia. Mogą zostać podjęte przez osoby, które posiadają dyplom studiów wyższych. Najczęstszym powodem ich podjęcia jest chęć podniesienia kompetencji zawodowych lub całkowitego przebranżowienia. Jednak czy medyczne studia podyplomowe są dobrym pomysłem?

Medycyna uważana jest za bardzo trudny kierunek, na który niewiele osób się dostaje a jeszcze mniej go kończy. Jednak nie każdy kierunek medyczny musi wiązać się z 7 latami trudnej i długiej nauki. Niektóre z kierunków medycznych można ukończyć w trybie podyplomowym niestacjonarnym. Jest to idealne rozwiązanie dla osób aktywnych zawodowo, które pragną zmienić swoją pracę lub uzyskać dodatkowe kwalifikacje. Jakie dokładnie kierunki medyczne można studiować na studiach podyplomowych?

Rodzaje medycznych studiów podyplomowych

Studia podyplomowe medyczne można ukończyć w wielu interesujących kierunkach. W zależności od wybranego kierunku czas trwania studiów może się różnić. Kierunki, które można ukończyć na studiach podyplomowych to między innymi:

  • pielęgniarstwo,
  • położnictwo,
  • fizjoterapia,
  • osteopatia

Chociaż nie są to studia lekarskie, to nie oznacza, że nie są wymagające. Podczas tych studiów trzeba przyswoić wiele wiedzy z zakresu anatomii człowieka oraz innych tematów około medycznych. Ukończenie któregoś z tych kierunków zapewni odpowiednie kwalifikacje to podjęcia wymagającego i odpowiedzialnego zawodu. Gdzie można studiować na wymienionych powyżej kierunkach?

Studia podyplomowe medyczne – gdzie?

Studia medyczne podyplomowe najlepiej podjąć w renomowanej uczelni, która posiada lata doświadczenia w kształtowaniu studentów medycznych. Jedną z takich uczelni jest między innymi Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie. Studia podjęte na tej uczelni charakteryzują się dużo ilością godzin zajęciowych, które prowadzone są przez praktyków oraz profesjonalistów obecnych w zawodzie od wielu lat. Uczelnia oferuje tryb niestacjonarny studiów, dlatego nie trzeba rezygnować z pracy podczas toku studiów. Dodatkowo nie wymagają zdania egzaminów wstępnych, dzięki czemu są dostępne nawet dla osób, które nie posiadają szerokiej wiedzy w zakresie biologii, chemii oraz ogólnie pojętej medycyny. Podczas studiów zagadnienia zostaną przedstawione od samych podstaw. Dzięki temu poziom studentów bardzo szybko się wyrówna.

Rekrutacja odbywa się przez Internet i dostępna jest również dla cudzoziemców. Więcej informacji na temat rekrutacji oraz samych studiów medycznych podyplomowych można znaleźć w tym miejscu.

Podsumowanie

Studia medyczne podyplomowe mogą być interesującym rozwiązaniem szczególnie dla osób, które od zawsze pragnęły zdobyć wykształcenie medyczne, jednak ich życie nie potoczyło się w tym kierunku. Jest to rozwiązanie, które pozwoli pogodzić pracę zawodową oraz kształcenie. Na dokształcenie nigdy nie jest za późno i zawsze można zrealizować swoje marzenia oraz zdobyć wymarzony zawód.

Comments are closed.