Transplantacja Uroda Czy warto zainwestować w protezę CEREC?

Czy warto zainwestować w protezę CEREC?

czy warto zainwestowac w proteze cerec

Piękny uśmiech pomaga wywrzeć dobre pierwsze wrażenie zarówno w sytuacjach prywatnych jak i zawodowych. Lata zaniedbań w higienie jamy ustnej oraz inne czynniki mogą spowodować nieodwracalne zniszczenia w budowie szczęki. Czy w takim wypadku warto zdecydować się na protezę CEREC?

Zalety protezy CEREC

Protezy wykonywane dzięki technologii CEREC (CERamic REConstruction) są lepiej dopasowane do braków w uzębieniu pacjenta, niż te wytwarzane tradycyjną metodą. Zamiast robienia wycisku szczęki, które nie jest najmilszym doświadczeniem na fotelu dentystycznym, stomatolog używa systemu CAD/CAM, który skanuje jamę ustną i przesyła obraz do specjalistycznej maszyny. Jest to proces bezbolesny i w 100 procentach komfortowy.

Ponadto, proteza ceramiczna wykonana w technologi CEREC jest gotowa do użytkowania nawet tego samego dnia, kiedy nastąpiła wizyta. Dotychczas po zrobieniu wycisku szczęki, konieczne było założenie tymczasowej korony lub przymierzanie nowych elementów uzupełniających wybrakowania w uzębieniu. Natomiast protezy ceramiczne są produkowane od razu po otrzymaniu skanu przez maszynę. Co więcej, są one idealnie dopasowane do struktury zębów i jamy ustnej, aby jak najlepiej służyć pacjentowi. Przymiarki są niepotrzebne.

Maszyna, do której przesłany zostaje skan jamy ustnej, wycina koronę lub mostek z bloku ceramicznego. Jest to materiał bardzo wytrzymały a przy tym estetyczny, dzięki czemu świetnie imituje prawdziwe zęby zarówno pod względem wyglądu jak i trwałości. Jest on także w pełni bezpieczny, ponieważ nie uczula, a więc z protezy ceramicznej może skorzystać każdy.

Czy warto wybrać protezę CEREC?

Tradycyjne protezy wiążą się z dłuższym procesem otrzymania dobranej do potrzeb korony lub mostka. Natomiast protezy ceramiczne wykonane dzięki technologi CEREC są natychmiastowo gotowe do użytku. Dzięki temu już po jednej wizycie można cieszyć się nowym i olśniewającym uśmiechem.

Braki w uzębieniu są nie tylko problemem estetycznym, ale mogą nieść za sobą również konsekwencje zdrowotne. Brak niektórych lub wszystkich zębów utrudnia proces przeżuwania pokarmów, który bezpośrednio wpływa na trawienie. To może powodować problemy gastryczne oraz obniżenie jakości życia.

Nieprawidłowe uzębienie utrudnia również poprawną wymowę. W związku z tym porozumiewanie się z bliskimi, klientami lub współpracownikami jest znacząco utrudnione. Może to rzutować na zadowolenie z powyższych relacji u każdej z zaangażowanych stron.

Brak niektórych zębów doprowadzana do nadmiernego używania tych, które pacjent jeszcze posiada. Przez to mogą szybciej i częściej ulegać zniszczeniu, a także grozi im wypadnięcie. Dzięki używaniu protezy, zdrowe zęby zostają zabezpieczone przed tego typu konsekwencjami.

Skorzystanie z technologi CEREC pozwala na cieszenie się pięknym i zdrowym uśmiechem. Korony oraz mostki są idealnie dopasowane do struktury zębów, szczęki oraz żuchwy, tak aby jak najlepiej służyć pacjentowi. W dodatku jest to rozwiązanie trwałe, które działa przez długi czas.

Comments are closed.