Transplantacja Zdrowie Dentysta – osoba odpowiedzialna na zdrowy i piękny uśmiech

Dentysta – osoba odpowiedzialna na zdrowy i piękny uśmiech

Dentysta - osoba odpowiedzialna na zdrowy i piękny uśmiech

Regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym pozwalają na utrzymanie dobrej kondycji uzębienia. Stomatologia zachowawcza wykorzystuje najnowsze technologie i rozwiązania, dzięki którym możliwe jest zapobieganie i przeciwdziałanie powstawaniu ubytkom w jamie ustnej.

dentysta
dentysta

Czym zajmuje się stomatologia zachowawcza?

Stomatologia zachowawcza opiera się na zapobieganiu próchnicy zębów lub uzupełnianiu ubytków w szkliwie. Próchnica to choroba obejmująca twarde tkanki zębów – szkliwo, zębinę i cement korzeniowy. Zdrowe tkanki narażone są na działanie bakterii. Nieodpowiednia higiena jamy ustnej powoduje, iż bakterie zaczynają atakować powierzchnię uzębienia. Niewłaściwe szczotkowanie lub zaniechanie tej czynności doprowadzić może do zalegania w przestrzeniach międzyzębowych resztek pokarmowych. Bakterie żywiąc się nimi, zaczynają wytwarzać substancje, które bezpośrednio oddziałują na strukturę zębów. Wówczas uzębienie narażone jest na powstanie ubytków próchnicowych. Wczesne rozpoznanie problemu pozwala na szybkie zdrożenie leczenia i zapobiegnięcie zapaleniu miazgi zębowej (części żywej).

Dentysta Kraków umożliwia naprawę ubytków próchnicowych poprzez zastosowanie odpowiedniego leczenia. Czynność ta polega na odbudowie struktury zęba, czyli wprowadzeniu specjalistycznego materiału. Wypełnianie możliwe jest przy pomocy profesjonalnych tworzyw – np. z grupy kompozytów światłoutwardzalnych. Materiały te cechują się dużą wytrzymałością na nieoczekiwane uszkodzenia lub siły zgryzowe. Stomatolog dobiera właściwy odcień, dzięki czemu nie różni się on od barwy leczonego zęba.

Odpowiednia higiena jamy ustnej

Piękny i zdrowy uśmiech stanowi wizytówkę człowieka. Wiele osób podczas rozmowy zwraca uwagę na nasze uzębienie i jego estetykę. Zęby wpływają zatem na poczucie komfortu oraz pewność siebie. Pamiętajmy zatem, aby odpowiednio dbać o higienę jamy ustnej. Zaleca się szczotkowanie zębów po każdym posiłku. Resztki pokarmowe osadzają się w przestrzeniach międzyzębowych, dlatego tak ważne jest szybkie ich usunięcie. Mycie zębów połączyć należy z użyciem nici dentystycznych oraz płynu do płukania jamy ustnej. Nigdy jednak nie powinniśmy ignorować niepokojących zmian powstałych w uzębieniu lub utrzymującego się bólu. Szybko podjęte działanie może całkowicie zahamować rozwój schorzenia lub choroby zęba. W momencie wizyty w gabinecie dentystycznym stomatolog Kraków podejmie właściwe leczenie, dopasowane do potrzeb pacjenta.

Comments are closed.