Transplantacja Uroda Dobrze dopasowany kolor włosów potrafi zdziałać cuda!

Dobrze dopasowany kolor włosów potrafi zdziałać cuda!

wybor koloru wlosow jak dopasowac kolor wlosow paleta kolorow wlosow

Według statystyk zdecydowana większość kobiet przyznaje, że chociaż raz w życiu zmieniała kolor włosów. Najczęściej w ruch idzie farba, henna, szamponetka, ziołowe płukanki lub…bibuła czy cienie do oczu, wybierane przez odważniejsze panie. Sposobów na metamorfozę jest wiele, ale to co się liczy najbardziej to późniejsza kondycja włosów oraz oszałamiający efekt końcowy.

Dlaczego kobiety tak chętnie zmieniają kolor włosów?

Okazuje się, że znane powiedzenie „nowy wygląd, nowa ja” zawiera w sobie dużo prawdy, ponieważ najczęstszym powodem farbowania włosów jest chęć zmiany. Kobiety decydują się rozpocząć nowy rozdział w życiu i… udają się do fryzjera, aby odmienić swoją fryzurę. Dlaczego? Głównie dlatego, że włosy są uznawane za bardzo ważnym element wizerunku, a ich metamorfoza może zdziałać cuda – np. podkreślić kolor oczu, wydobyć bladość cery czy wizualnie odjąć lat. Kolejnym powodem zmiany koloru jest chęć odmłodzenia twarzy lub ukrycia siwych włosów. Panie, które chcą wizualnie odjąć sobie lat najczęściej sięgają po jasne, chłodne barwy. Jednak taka zmiana nie zawsze jest korzystna, ponieważ trzeba zwrócić uwagę na to czy wybrany kolor pasuje do twarzy i sprawia wrażenie naturalnego. W przeciwnym razie możemy otrzymać efekt odwrotny od zamierzonego. Trzecią przyczyną zmiany koloru włosów jest chęć poprawy urody oraz przypodobania się partnerowi. Kobiety często postanawiają przejść metamorfozę, aby poczuć się atrakcyjniejszymi w oczach swoich ukochanych. Niestety najczęściej przy podejmowaniu takiej decyzji na patrzą na swoje preferencje oraz typ urody, co może im zaszkodzić.

Kolor musi przede wszystkim nam pasować – czyli dopasowywanie barwy włosów do typu urody

Wyróżniamy cztery podstawowe typy urody: wiosna, lato, jesień oraz zima. Każdy z nich ma określoną kolorystykę i to właśnie nią powinnyśmy się kierować przy dopasowywaniu koloru. Wtedy szansę na niepowodzenie maleją, a wybrany przez nas odcień będzie sprawiał wrażenie naturalnego i dobrze dobranego.

Jaki dopasować kolor włosów, aby podkreślić delikatną urodę Wiosny?

Panie o takim typie urody mają jasną karnację w ciepłych odcieniach (beżowym, złotym). Często posiadają piegi, ich twarz szybko nabiera rumieńców, a latem łatwo się opala. Naturalnym kolorem włosów Wiosny jest blond lub jasny brąz (zdarza się i rudy), dlatego też warto sięgnąć po farby właśnie w takiej kolorystyce. Najlepiej sprawdzi się tutaj:

 • miodowy blond,
 • beżowy blond,
 • złocisty brąz,
 • popielaty brąz,
 • delikatne odcienie rudości.

Panie, które mają niebieskie oczy i ciepłą karnację mogą sięgnąć również po bardziej wyraziste kolory (np. złocistą czerwień). Ważne żeby dobrany kolor nie był za jasny (twarz staje się bardzo blada, bez wyrazu) ani za ciemny (najczęściej doda to lat i wyostrzy rysy twarzy).

Jakie kolory idealnie współgrają z Latem?

Panie o takim typie urody odznaczają się jasną cerą w odcieniach różu lub fioletu oraz jasnymi oczami (najczęściej niebieskimi, zielonymi lub szarymi, rzadziej zdarzają się brązowe). Naturalnie Lato jest blondynką lub brunetką, dlatego przy farbowaniu włosów najlepszym wyborem będą:

 • platynowy blond,
 • popielaty brąz,
 • czerwień w chłodnych barwach (np. połączona z fioletem),
 • zimne odcienie rudości,
 • mroźny blond lub brąz.

Dla pań o tym typie urody zaleca się unikać miodowych, złocistych odcieni oraz wyrazistych rudości.

Najlepsza kolorystyka dla Jesieni

Pani Jesień charakteryzuje się jasną, piegowatą cerą (w przypadku osób rudych) lub ciemniejszą karnacją. Jej oczy są zazwyczaj zielone lub błękitne, choć zdarza się miodowy brąz. Najlepszym wyborem dla tego typu urody będą:

 • ciepłe odcienie brązu,
 • ciepłe miedziane i czerwone tony,
 • miodowy blond.

Jesień powinna unikać zimnych odcieni (zwłaszcza blondu) oraz ciemnych brązów i czerni.

Jaki kolor podkreśli chłodną urodę Zimy?

Zima charakteryzuje się bardzo jasną karnacją, niebieskimi lub szarymi oczami, kontrastującymi z chłodną cerą. Panie o tym typie urody mają ciemne włosy – zazwyczaj jest to średni lub ciemny brąz oraz czerń. Przy dobieraniu koloru włosów powinny skupić się na:

 • różnych odcieniach czerni (np. z granatowym połyskiem),
 • ciepłych lub chłodnych brązach (ciepłe odcienie dodadzą włosom blasku),
 • czerwonych lub granatowych pasemkach.

Zima powinna unikać jasnych odcieni, które podkreślałyby bladość twarzy i uwydatniły jej „przezroczystość”.

Dobrze dobrany kolor musi dawać satysfakcję!

Jeżeli kolor jest dobrze dobrany to jego właścicielka powinna czuć się dobrze we własnym ciele, a jej uroda powinna zostać podkreślona. Najgorszym wyborem jest farbowanie włosów bez sprawdzenia czy dany kolor będzie nam pasował. Dlatego przed metamorfozą warto poczytać o typie urody i wybrać najbardziej odpowiadające barwy.

Comments are closed.