Transplantacja Zdrowie Gdzie najlepiej kupować żywność ekologiczną? Sprawdź!

Gdzie najlepiej kupować żywność ekologiczną? Sprawdź!

Gdzie najlepiej kupować żywność ekologiczną Sprawdź

Żywność ekologiczna w ostatnich latach to już nie tylko moda. Z dnia na dzień wzrasta świadomość dotycząca zdrowego odżywiania. W sklepach coraz częściej poszukujemy produktów wyróżnionych nazwą „bio” lub „ekologiczne”. Wybierając je warto mieć pewność, że faktycznie kupujemy zdrowe artykuły, pochodzące z naturalnych upraw.

Żywność ekologiczna – co to takiego?

Szafujemy tym określeniem bardzo często, jednak nie zawsze wiemy dokładnie, co ono oznacza. Otóż ekologiczna żywność musi być produkowana zgodnie z zasadami tak zwanego rolnictwa ekologicznego. W takich uprawach unika się sztucznych nawozów, co oczywiście ma bardzo pozytywny wpływ na zdrowe. Warto przy tym wspomnieć, że uprawy ekologiczne są uregulowane prawnie we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Gdy chcemy mieć pewność, że korzystamy z ekologicznej żywności, szukajmy na opakowaniach unijnego oznaczenia Rolnictwa Ekologicznego – listka. Oprócz znaczka powinny się na nim znaleźć także takie dane jak: informacje o producencie, numer certyfikatu i oczywiście nazwa produktu.

Różne nazwy, podobne znaczenie

Żywność organiczna, żywność zdrowa, żywność bio. Wydawać by się mogło, że są to synonimy. Nie do końca jednak tak jest. Drugie z wymienionych określeń jest najszersze i tak naprawdę niczego nam nie gwarantuje. Nie jest ono bowiem w żaden sposób uregulowanie prawnie. Śmiało możemy jednak korzystać z żywności organicznej. Produkty oznaczane w ten sposób są uprawiane bez użycia środków chemicznych. Najwyższe jakościowo są produkty bio. Posiadają one specjalny certyfikat i są produktem całkowicie naturalnym.

Gdzie kupować?

Żywność ekologiczną możemy obecnie kupić w niemal każdym większym sklepie. W marketach znajdziemy je na specjalnie oznaczonych półkach. Oczywiście największy asortyment bio produktów dostępny jest w sklepach eko. W większych miastach bez trudu znajdziemy przynajmniej kilka takich punktów. Jeśli mieszkamy w mniejszej miejscowości i nie możemy liczyć na sklepy stacjonarne, warto skorzystać z zakupów internetowych.

Comments are closed.