Transplantacja Specjalizacje lekarskie Homeopata – czym się zajmuje?

Homeopata – czym się zajmuje?

homeopata

Homeopata to nie lekarz, a osoba, która zajmuje się  leczeniem zgodnie z zaleceniami medycyny niekonwencjonalnej – homeopatia. Organizm człowieka traktowany jest jako całość – skomplikowana sieć narządów oraz układów. Lekarz podchodzi do każdego pacjenta indywidualnie, ponieważ według zasady każdy człowiek jest niepowtarzalną jednostką.

Homeopata – czym się zajmuje?

Homeopata określany jest jako osoba, a nie lekarz, mimo że musi mieć ukończone studia medycyny klasycznej. Jednak kierunek, w którym idzie później, jest wybierany indywidualnie. Homeopatia to medycyna naturalna, której działanie polega na leczeniu z pomocą substancji pochodzenia naturalnego. Opiera się głównie na ziołach, minerałach oraz surowcach pochodzenia zwierzęcego.

Homeopatia – co można wyleczyć?

Przede wszystkim warto wspomnieć, że homeopatia leczy tylko objawy choroby, a nie samą chorobę. Dlatego też nie jest ona przeznaczona do leczenia trwałych zmian w organizmie. Homeopaci twierdzą, że  substancja, która w dużych dawkach powoduje objawy, w bardzo małych dawkach będzie te objawy zwalczała. Homeopatia pomaga leczyć m.in.:

  • choroby narządów ruchu
  • stany zapalne układu moczowego
  • zapalenie zatok
  • neuralgie
  • migreny
  • choroby układu oddechowego
  • choroby skóry

Terapia homeopatyczna

Terapia homeopatyczna nie jest przeznaczona do leczenia trwałych zmian w organizmie człowieka, ponieważ pomaga ona jedynie leczyć objawy choroby. Lekarz homeopata do każdego pacjenta podchodzi bardzo indywidualnie. Na wizycie przeprowadza się dokładny wywiad, który ma na celu ustalenie sposobu leczenia. Na podstawie podanych przez pacjenta objawów może dobrać odpowiednie leki oraz wdrożyć proces leczenia. Jednak same środki homeopatyczne są dobierane bezpośrednio dla jednej, jedynej jednostki.

Produkcja leków homeopatycznych nie należy do łatwych i jest bardzo skomplikowana. Wymaga dużej wiedzy na temat każdego poszczególnego składnika oraz sposobów leczenia pacjentów. Środki leczenia dzieli się na roślinne, zwierzęce oraz mineralne. Dzięki temu wiadomo, że środki stosowane przez homeopatę są pochodzenia naturalnego, więc jeśli leczenie przeprowadzone jest prawidłowo, nie powinny występować żadne skutki uboczne czy niepożądane działania środków organizm pacjenta.

Comments are closed.