Transplantacja Uroda Jak często robić botox?

Jak często robić botox?

botox ursynow ame

Botox jest zabiegiem, który zrewolucjonizował branżę kosmetologiczną. Wygładza skórę, poprawia owal twarzy i widocznie odmładza. Kiedy warto zainteresować się najpopularniejszym zabiegiem medycyny estetycznej? Jak często robić botox?

Botox – działanie

Botox to inaczej toksyna botulinowa, która jest wstrzykiwana przez kosmetologa lub lekarza w konkretne partie skóry albo mięśni. Botox jest neurotoksyną i w zbyt dużych ilościach może okazać się trucizną, dlatego na zabieg powinniśmy udać się jedynie do wykwalifikowanego specjalisty medycyny estetycznej w Warszawie. Na jakie problemy pomaga botox?

 • Nierówną fakturę skóry
 • Pierwsze oznaki starzenia się
 • Zmarszczki mimiczne
 • Kurze łapki
 • Zmarszczki pod dolną powieką i na czole (tzw. lwia zmarszczka)
 • Wiotką skórę na szyi
 • Zmarszczki przy ustach

Działanie botoxu polega na relaksacji mięśni twarzy. Odpowiednia ilość substancji, podana w prawidłowy sposób, nie powoduje efektu maski. Zabieg przeprowadzony w klinice medycyny estetycznej w Warszawie zapewnia naturalne efekty i natychmiastowy lifting twarzy.

Efekty botoxu

Efekty botoxu zależą od miejsca, które ostrzykujemy. Toksyna wstrzyknięta w kąciki ust, powoduje ich podniesienie. Z kolei preparat podany na skórę w okolicach brwi, redukuje lwią zmarszczkę, wygładza bruzdy i nierówności oraz widocznie odmładza cerę. Poza doraźną poprawą wyglądu, botox ma działanie prewencyjne i antystarzeniowe. Relaksacja mięśni twarzy zapobiega ich kurczeniu się, a przez to nie powstają nowe zmarszczki, a te istniejące nie ulegają pogłębieniu. Coraz więcej kobiet decyduje się na zastosowanie botoxu w gabinecie w Warszawie jako formy ochrony przeciwzmarszczkowej.  Inne efekty botoxu to m.in:

 • Stopniowe wygładzenie skóry
 • Relaks mięśni twarzy
 • Ustąpienie bólów głowy spowodowanych napięciem mięśniowym
 • Poprawa samopoczucia w związku z redukcją problematycznych zmarszczek i niedoskonałości

Częstotliwość zabiegów

Botox ma charakter krótkotrwały, dlatego pojedyncza iniekcja nie wystarczy do uzyskania trwałych efektów. Pełen rezultat wstrzyknięcia toksyny botulinowej jest widoczny po upływie ok. 7 dni. Samo działanie botoxu utrzymuje się do 6 miesięcy, choć jest to czas orientacyjny i w zależności od indywidualnych predyspozycji może się skrócić lub wydłużyć. Jeżeli zaobserwujemy, że działanie botoxu zaczyna ustępować, należy powtórzyć zabieg.

Nie zaleca się stosowania botoxu w odstępach krótszych niż 3 miesiące. Chociaż botox nie zapewnia długotrwałych efektów, to im częściej jest wstrzykiwany, tym dłużej utrzymuje się jego działanie. Wpływa również na “przyzwyczajenie skóry” do braku aktywności mimicznej, więc jego pozytywny wpływ jest widoczny, nawet jeżeli toksyna botulinowa przestanie działać. Zdarza się, że lekarz wstrzyknie za małą ilość preparatu, która nie przynosi oczekiwanych efektów. W takiej sytuacji warto udać się na wizytę, podczas której dawka botoxu zostanie uzupełniona. Zdecydowanie, na początku, lepiej jest podać mniejszą ilość toksyny botulinowej, a następnie ją zwiększyć, jeżeli jest taka konieczność.

Zabieg botoxu w Akademii Medycyny Estetycznej Ursynów

Lekarze w klinice Ursynów w Warszawie wykonują zabieg wstrzyknięcia botoxu w wybrane partie twarzy. Każda iniekcja jest potwierdzona wywiadem z pacjentem i rozmową na temat oczekiwanych efektów. W klinice pracują wykwalifikowani lekarze medycyny estetycznej, którzy dobierają odpowiednią dawkę preparatu, umożliwiającego uzyskanie naturalnego efektu liftingu.

Comments are closed.