Transplantacja Uroda Jak powiększyć biust bez skalpela? 7 skutecznych sposobów

Jak powiększyć biust bez skalpela? 7 skutecznych sposobów

jak naturalnie powiekszyc piersi

Dawniej uważano – zresztą nie bez podstaw – że powiększanie piersi było możliwe tylko za pomocą skalpela. Zabieg ten od strony technicznej jest dość prosty i polega na rozcięciu skóry i wprowadzeniu do struktury piersi specjalnych, silikonowych wkładek. Niestety, metoda ta jest dość inwazyjna i często wiąże się z powikłaniami. Poza tym trzeba pamiętać, że powiększony w ten sposób biust nie zawsze wygląda seksownie lub po prostu estetycznie.

Naturalne (i nie tylko) metody powiększania piersi

Nie ulega wątpliwości, że powiększenie piersi za pomocą skalpela jest najskuteczniejszą i najszybszą metodą zwiększenia ich objętości. Alternatywą dla zabiegu jest stosowanie naturalnych metod. Czas poznać 7 metod powiększających, które opracowaliśmy przy współpracy z portalem kowalezdrowia.pl – cześć z nich możesz zacząć stosować już dziś!

1. Suplementy, kremy, balsamy i kosmetyki

Preparaty na powiększenie biustu mogą mieć bardzo zróżnicowaną formę. Najprostsze z nich to zwykłe kosmetyki cieniujące, które – dzięki odpowiedniej grze świateł – optycznie powiększają biust. Stosuje się je zwykle w okolicach dekoltu i nie ma potrzeby ich bezpośredniego nakładania na skórę piersi.

Do preparatów „na większy biust” zalicza się również różnego rodzaju suplementy. Najczęściej są to substancje bogate w fitosterole, których działanie jest bardzo podobne do działania żeńskich hormonów płciowych. Dostępna jest również cała gama kosmetyków do stosowania zewnętrznego. Bazują one na substancjach pobudzających krążenie, dzięki którym struktura piersi jest znacznie lepiej odżywiona i dotleniona.

2. Masowanie piersi dłońmi

Masaż biustu – to bardzo efektywny, a zarazem przyjemny sposób na jego powiększenie. Umiejętne masowanie zwiększa skuteczność usuwania toksyn, usprawnia krążenie krwi, a także korzystnie wpływa na ogólne dotlenienie tkanek. Co ważne, można go włączyć w ogólny zabieg masażu, który jest skierowany na całe ciało. Jego zaletą jest też prosta technika jego wykonywania, dzięki czemu może być on z łatwością wykonywany w zaciszu własnego domu.

Od strony technicznej masaż piersi wykonuje się za pomocą tzw. techniki ósemek. Zgodnie z nią masaż rozpoczyna się w obszarze pomiędzy prawą piersią a okolicami pachy. Następnie przeprowadza się rękę bezpośrednio pod pierś i poprzez mostek, kierując ją w stronę okolic znajdujących się nad lewą piersią. Na koniec „zamykamy ósemkę” poprzez oddziaływanie dłońmi od spodu lewej piersi, a następnie poprzez mostek.

Masaż ten warto robić codziennie, gdyż powiększenie biustu (nawet o 1 – 2 rozmiary) jest możliwe wyłącznie na skutek jego systematycznego stosowania. Co więcej, można z niego korzystać rano i wieczorem. Zaleca się, aby w trakcie sesji wykonywać od kilkunastu, do nawet kilkudziesięciu ósemek. Zabieg masażu można połączyć z naprzemiennym oddziaływaniem zimnej i gorącej wody. Dzięki temu poprawia się ukrwienie piersi, a one same stają się jędrne i seksowne.

3. Ćwiczenia fizyczne

Ok, nie każdy lubi męczące ćwiczenia, ale są on skuteczną metodą walki o większe i bardziej ujędrnione piersi. Naturalnie należy w tym celu stosować wyłącznie profesjonalnie dobrane ćwiczenia i – jeśli to możliwe – zwiększyć nieco dzienną podaż kalorii (np. o około 300 kcal dziennie).

W celu wymodelowania piersi należy postawić na ćwiczenia angażujące mięśnie klatki piersiowej, to jest przede wszystkim pompki, pływanie i… ćwiczenia wykonywane na siłowni. Warto pamiętać, że najlepsze efekty przyniosą tylko te ćwiczenia, które są dostosowane do specyfiki organizmu przez specjalistę (przykładowy plan ćwiczeń znajdziesz tutaj).

4. Odżywianie

Odpowiednio zbilansowana dieta to klucz do pięknych, zdrowych, wymodelowanych i nieco większych piersi. Co więcej, jej zaletą jest nie tylko powiększenie biustu, ale też ogólna poprawa samopoczucia. Dlatego warto wprowadzić do swej diety składniki, które przyspieszają produkcję żeńskich hormonów płciowych, to jest estrogenu, progesteronu, a także prolaktyny. Dzięki nim zwiększa się ilość odkładanej w piersiach tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie – również i ich objętość.

Mało tego, duża zawartość w/w hormonów może też wpłynąć na inne atrybuty damskiej sylwetki, w tym na pośladki, okolice ud itd. Aby zwiększyć podaż tychże związków chemicznych należy wprowadzić do diety dużo zielonych warzyw liściastych, które są bogatym rezerwuarem wapnia i żelaza. Można też zastanowić się nad soją, która zawiera bardzo dużo fitoestrogenów.

5. Zioła na powiększenie piersi

Całkiem spora grupa kobiet wybiera kurację ziołami, których regularne stosowanie ma korzystnie wpłynąć na powiększenie biustu. Na szczęście jest wiele sprawdzonych roślin, które działają pod tym kątem na organizm kobiety.

Mowa tu m.in. o kozieradce, soi, mniszku lekarskim (działa też oczyszczająco), a także o nasionach kopru. Co ważne, zioła te można stosować w dwojaki sposób, to jest albo w formie przygotowanego wcześniej wywaru, albo też dedykowanych tabletek. Należy jednak pamiętać, że wprowadzenie do swej diety ziół powinno być skonsultowane ze specjalistą. Część z nich może bowiem kolidować z niektórymi stanami chorobowymi.

6. Kombinacja cebuli, kurkumy i kilku innych składników

Kobiety stosujące naturalne metody na powiększenie piersi, bardzo często wykorzystują potencjał cebuli. Mądrość ludowa głosi, że warzywo to jest niezwykle skuteczne w walce z obwisłym biustem. Kiedyś nakładano ją na piersi w połączeniu z kurkumą i miodem, co miało zapewnić im maksymalną dawkę substancji odżywczych.

I choć trudno dziś potwierdzić, czy ta metoda jest naprawdę skuteczna, to wiele kobiet nadal ją stosuje. Niestety – ma ona jedną wadę. Jest nią wspomniana kurkuma, która pozostawia na piersiach szpecące, trudne do usunięcia plamy.

7. Zabieg endermologii piersi

Endermologia biustu to prosty zabieg, który mimo, iż jest wykonywany w gabinetach medycyny estetycznej, to jednak nie wymaga użycia skalpela. Polega on na podciśnieniowym masażu piersi, a także okolic dekoltu. Dzięki temu znajdujące się w tych miejscach włókna kolagenowe szybciej się regenerują. Co więcej, zabieg masażu korzystnie wpływa też na krążenie krwi i limfy, które są przecież odpowiedzialne za zaopatrywanie tkanek w ważne dla zdrowia substancje odżywcze.

Wiele kobiet uważa, że jest to zabieg bardzo bolesny. Warto jednak zaznaczyć, iż jego przebieg (i towarzyszący kobiecie dyskomfort) jest uzależniony od progu bólu każdej z pań. Na szczęście wprowadza się już do użytku sprzęt. który znacznie niweluje odczucie bólu. Mało tego – dla niektórych pań zabieg ten jest bardzo relaksujący i pobudzający.

Zabieg ten nie jest przeznaczony dla każdego. Przeciwwskazaniem do jego wykonania jest np. duża ilość tłuszczaków, a także przepuklina okolic brzucha. Endermologii nie można też wykonywać u tych pań, które cierpią na różnego rodzaju choroby nowotworowe. Warto też podkreślić, że nie wolno z niego korzystać również w okresie ciąży i karmienia piersią.

Polecamy również sprawdzić ten artykuł „Jak powiększyć piersi na klinika-urody.com.pl

Podsumowanie

Naturalne metody powiększenia biustu mają jedną, istotną zaletę: można je stosować naprzemiennie i to bez żadnego uszczerbku dla zdrowia. Jeśli jednak powiększenie piersi ma wiązać się ze stosowaniem np. suplementów diety, to należy taką decyzję skonsultować ze specjalistą. Niestety, na jakiekolwiek efekty większości z nich trzeba będzie poczekać minimum kilka tygodni.

Comments are closed.