Transplantacja Zdrowie Jak wybrać dobre i wygodne obuwie medyczne?

Jak wybrać dobre i wygodne obuwie medyczne?

jak wybrać najlepsze obuwie medyczne

Lekarze i pielęgniarki podczas jednego dyżuru bardzo często pokonują wiele kilometrów. Właśnie dlatego wybór odpowiednich butów ma tak duże znaczenie.

Jakie jest najlepsze obuwie medyczne?

Właściwie dobrane obuwie medyczne damskie lub męskie to pewność komfortu i bezpieczeństwa podczas każdego kroku. Dzięki nim nawet bardzo długi dzień w pracy nie zakończy się nieprzyjemnym bólem stóp.

Najczęściej wybierane rodzaje obuwia medycznego

W sprzedaży dostępne jest obuwie medyczne w różnych fasonach. Dobór jest indywidualny i zależny od preferowanego poziomu komfortu i estetyki.

Rodzaje butów medycznych:

– Chodaki medyczne – ich podeszwy wykonane są z lekkiego drewna albo tworzywa sztucznego, a cholewki ze skóry. Dostępne są też modele wykonane w całości z miękkich, piankowych tworzyw. Cholewka odsłania pięty, może być pełna lub perforowana. Często chodaki mają też ruchomy pasek, który może być założony na piętę lub nałożony na cholewkę,

– Klapki medyczne – męskie i damskie klapki medyczne mają na ogół niższe podeszwy od chodaków oraz odsłonięte palce, co zapewnia dodatkową wentylację. Najczęściej wyposażane są w regulowane klamry przytrzymujące stopy,

– Baleriny medyczne – wygodne buty medyczne damskie, które zasłaniają piętę i przód stopy. Wyróżniają się eleganckim, kobiecym wzornictwem.

Obuwie medyczne damskie i męskie – na co zwrócić uwagę?

Aby wybrać odpowiednie obuwie medyczne damskie lub męskie, należy sprawdzić kilka ważnych kwestii. Czym kierować się przy ich zakupie?

Przy zakupie obuwia medycznego warto zwrócić uwagę na:

  • Rodzaj butów – dostosowany do przeznaczenia oraz gustu,
  • Właściwy rozmiar i tęgość (szerokość) obuwia – warto przymierzyć kilka wariantów, by uzyskać najlepszy stopień dopasowania,
  • Rozwiązania wspierające komfort – profilowane wkładki, poduszki powietrzne, regulowane klamry,
  • Ciężar obuwia – najlepiej, aby było ono lekkie, ponieważ nie obciąża nadmiernie stóp,
  • Trwałość i wytrzymałość – wysokiej jakości materiały przekładają się na żywotność butów. Warto postawić na obuwie renomowanych producentów,
  • Antypoślizgowe podeszwy – zapobiegają poślizgnięciom na mokrej, śliskiej nawierzchni,

– Odporność na zabrudzenia i sposób czyszczenia – dobre obuwie medyczne powinno być odporne na plamy i umożliwiać łatwe usuwanie osadzających się na nim zanieczyszczeń, na przykład detergentem, środkiem do dezynfekcji.

Właściwa ochrona oraz wygoda stóp mają szczególne znaczenie podczas pracy w placówkach medycznych. Zatem przy wyborze odpowiedniego obuwia dla lekarza lub pielęgniarki warto zawsze sprawdzić różne modele, by dopasować dla siebie najwygodniejszą parę.

Comments are closed.