Transplantacja Uroda Jaki podkład do cery suchej wybrać? Podpowiadamy!

Jaki podkład do cery suchej wybrać? Podpowiadamy!

podklad do twarzy

Uczucie ściągniętej skóry znowu cię męczy po umyciu twarzy? Może to przez posiadanie suchej skóry? Jeżeli nie wiesz, jak rozpoznać czy jesteś posiadaczką cery suchej, po tym artykule już na pewno będziesz to wiedzieć. Oprócz tego przedstawimy ci, jaki podkład do tego typu cery najlepiej wybrać, aby cieszyć się pięknym makijażem i komfortem noszenia!

Jak rozpoznać suchą skórę?

Wspomnianą już, pierwszą cechą skóry suchej jest nieprzyjemne uczucie ściągnięcia, które pojawia się najczęściej zaraz po umyciu twarzy. Wówczas praktycznie od razu czujemy potrzebę spryskania twarzy tonikiem, bądź nałożenia bogatego kremu. Innym objawem suchości skóry jest jej łuszczenie się w najbardziej wrażliwych partiach twarzy bądź na całej jej powierzchni. Suche skórki będą widoczne szczególnie po nałożeniu nieodpowiedniego podkładu lub po nadmiernym przypudrowaniu się. Długotrwale przesuszona skóra zaczyna stawać się wiotka, jej elastyczność maleje, a to z kolei może prowadzić do przyspieszonego procesu starzenia się naskórka. Zauważysz to przede wszystkim po utraconej jędrności skóry oraz pojawiających się drobnych zmarszczkach.

Sposób na pielęgnację suchej skóry

Suchej skórze brakuje przede wszystkim nawilżenia, które jesteśmy w stanie uzupełnić poprzez bogate formuły kremów. Aby zwiększyć ich działanie, warto rozpocząć pielęgnację od kojącego hydrolatu, następnie nałożyć intensywnie nawilżające serum i wykończyć całość kremem. Stopniowanie nawilżenia pozwoli na dokładne dostarczenie go do naskórka, dzięki temu, że będzie ono pochodzić z różnych źródeł i składników. Zwracaj również uwagę, czy stosowane przez ciebie produkty posiadają zdolności do wiązania i zatrzymywania wody w skórze. Dzięki tej właściwości zyskujesz pewność, że budujesz długotrwałe oraz skuteczne nawilżenie skóry. W pielęgnacji skóry suchej ważną rolę odgrywa sposób mycia twarzy. Należy je wykonywać delikatnymi płynami bądź piankami, a na koniec jedynie łagodnie osuszyć twarz, a nie pocierać. W momencie oczyszczania możemy mocno naruszyć barierę naskórka, której rozregulowanie pracy wywołuje problemy z suchością.

podklad

Podkład i nawilżanie? Recepta dla suchej skóry!

Posiadając mocne problemy ze skórą, może się wydawać, że nie istnieje idealny podkład do cery suchej, który będzie dopasowany do jej potrzeb. Taki, który nie będzie powodował dodatkowych przesuszeń, obciążenia, dyskomfortu czy podkreślenia skórek. Jednak są takie podkłady i stanowią one naprawdę szeroką ofertę! A przykładem tych produktów jest podkład nawilżający, czyli kosmetyk łączący w sobie właściwości koloryzujące z pielęgnującymi. Dzięki jego właściwościom cera zyskuje ujednolicenie koloru oraz dodatkowe nawilżenie, które spowoduje rozpromienienie naskórka i zniwelowanie zmęczenia. Stosowanie podkładu nawilżającego jest szczególnie ważne, jeżeli widzisz pierwsze objawy przyspieszonego starzenia się skóry. Najlepszy podkład do cery suchej pomoże ci z pozbyciu się problemów z nadmierną suchością naskórka oraz sprawi, że skóra unormuje swoją pracę. Jeżeli jeszcze nie wiesz, jaki podkład do cery suchej wybrać, sprawdź ofertę Strefy Urody! Odnajdziesz w niej ogromną ilość podkładów nawilżających, z których na pewno wybierzesz tą jedną perełkę!

Comments are closed.