Transplantacja Zdrowie Jaki przeszczep włosów wybrać? STRIP FUE czy FUE Unshaven

Jaki przeszczep włosów wybrać? STRIP FUE czy FUE Unshaven

Jaki przeszczep wlosow wybrac STRIP FUE czy FUE Unshaven

Poznaj najpopularniejsze metody przeszczepu włosów i wybierz najlepszą dla siebie.

Metoda STRIP

Dla kogo: Osób, którym zależy na najbardziej ekonomicznej metodzie przeszczepu. Cena takiego przeszczepu jest dużo niższa niż w przypadku pozostałych metod. To metoda polecana także tym, którzy nie wyobrażają sobie spędzić na zabiegu kilku lub kilkunastu godzin.

Jak wygląda: To najbardziej znana i najstarsza metoda przeszczepu włosów. W trakcie przeszczepu metodą STRIP lekarz wycina cały pasek włosów i przeszczepia go w inne miejsce. Zabieg jest szybki, może jednak pozostawić blizny.
Koniecznością w jego przypadku jest posiadanie naturalnie gęstych włosów, aby było z czego pobrać pasek włosów. Ponieważ w trakcie tej metody najłatwiej może dochodzić do „obumierania” mieszków włosowych, powinna być przeprowadzana przez wykwalifikowanych specjalistów. Po zabiegu może pojawić się niewielki ból i obrzęk oraz zakładane są szwy, które po kilkunastu dniach są zdejmowane. Efekty zabiegu tak naprawdę pojawiają się po kilku miesiącach, bo przeszczepiane włosy wypadają, a w ich miejsce zaczynają wyrastać nowe.

Metoda FUE

Dla kogo: Osób którą chcą szybko i bezinwazyjnie zagęścić fryzurę. Także tych, które naturalnie nie mają gęstych włosów.

Jak wygląda: Podczas tego zabiegu lekarz specjalnymi igłami pobiera pojedyncze mieszki włosowe i przeszczepia je w inne miejsce. Dzięki temu nie dochodzi w trakcie niego do takiego przerwania ciągłości skóry, jak przy przeszczepie metodą paskową, dlatego ryzyko powstania blizn jest naprawdę ekstremalnie niskie. Cały zabieg trwa kilka godzin, jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i tuż po nim można wrócić do domu i codziennych obowiązków. Po zabiegu rzadko zdarza się ból, a rekonwalescencja jest minimalna. Już po kilku dniach można umyć głowę, należy jednak unikać sportu. Ta metoda ma bardzo wysoką skuteczność i jest polecana bardzo młodym osobom, które przedwcześnie utraciły część włosów, na przykład na czubku głowy czy w okolicy skroni. Metoda FUE to obecnie jedna z najczęściej wykonywanych metod przeszczepu włosów w klinikach na całym świecie.

Metoda FUE Unshaven

Dla kogo: Zapracowanych biznesmenów, którzy nie mogą pozwolić sobie na długą rekonwalescencję albo pokazać z częściowo ogoloną głową. Więcej przeczytasz o tej metodzie tutaj: transplantacjawlosow.pl.

Jak wygląda: W trakcie klasycznej metody FUE konieczne jest ogolenie miejsca, z którego są pobierane mieszki włosowe.
To zwiększa precyzję zabiegu. Jednak w przypadku FUE Unshaven udaje się tego uniknąć. Włosy mogą być nawet długie,
a partie do przeszczepu pobiera się z okolic pomiędzy włosami. Dzięki temu po zabiegu nie widać, że coś było w ogóle robione. Po takim przeszczepie można więc wrócić nawet od razu do spotkań biznesowych. Minusem tego typu zabiegu jest na pewno to, że w trakcie niego nie da się pobrać i przeszczepić takiej samej liczby włosków, jak podczas klasycznej metody FUE. Dlatego zabieg, w przypadku dużego przeszczepu, trzeba rozbić na dwie, czasem nawet trzy wizyty w klinice.
Dla wielu pacjentów nie jest to jednak duża uciążliwość, jeśli może im zostać oszczędzone golenie części głowy,
które wymuszałoby na nich czasem nawet dłuższą nieobecność w pracy.

 

Comments are closed.