Transplantacja Uroda Kiedy implant zęba jest potrzebny?

Kiedy implant zęba jest potrzebny?

implant zeba

Czym są implanty zębów?

Implant zębowy, inaczej nazywany implantem stomatologicznym, to mały stożek, który pełni funkcję korzenia zębowego. Można na nim odbudować koronę, dzięki czemu pacjenci z brakami w uzębieniu znów mogą cieszyć się pełnym uzębieniem. Implant zęba umieszcza się w kości wyrostka zębowego poprzez wkręcenie, natomiast koronę sztucznego zęba mocuje się na stałe, a jej kolor dobierany jest pod pozostałe zęby. W ten sposób udaje się zminimalizować widoczność ubytku. Co więcej, implanty zębowe świetnie zastępują pojedyncze zęby, jak i również całe łuki zębowe!

Jakie wyróżniamy rodzaje implantów stomatologicznych?

Należy również wiedzieć, że gabinety stomatologiczne oferujące usługi z zakresu implantologii, oferują dwa rozwiązania:

  • implanty tytanowe

Są one wykonywane z tytanu i zdecydowanie są najczęściej stosowane. Cechuje je niezwykła trwałość, co wynika z tego, że materiał, z którego zostały stworzone, jest bardzo wytrzymały mechanicznie. Niestety jednak ma również wadę, którą jest kolor implantu.

  • implanty ceramiczne

Inaczej nazywa je się cyrkonowymi. To implanty wykonane z tlenku cyrkonu, które mają kolor kości słoniowej, a poza tym są bardzo wytrzymałe. Są również odporne na działanie czynników zewnętrznych takich jak np. zimne substancje, za co są doceniane przez wielu pacjentów.

W jakich sytuacjach warto rozważyć implant zęba?

Zęby można utracić z wielu powodów, choć najczęstszą przyczyną u osób dorosłych są urazy mechaniczne, czy chociażby paradontoza. Czynnikami, które mogą prowadzić do utraty zęba, jest też próchnica, czy źle przeprowadzone leczenie endodotyczne. Implant zęba jest zatem dobrym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z brakiem jednego lub kilku zębów. Należy również wiedzieć, że można je wszczepić również w przypadku całkowitego bezzębia. Jeśli zmagamy się z brakami w uzębieniu, to najpierw powinniśmy zarezerwować wizytę u sprawdzonego specjalisty. Lekarz sprawdzi nasze zęby i zaproponuje najkorzystniejsze leczenie.

Czy wszystkie ubytki należy uzupełniać?

Zdecydowanie tak! Jeśli to zaniedbamy, to z czasem będziemy zmagali się z poważnymi skutkami takimi jak m.in.:

  • nieestetyczne szpary między zębami;
  • asymetria uśmiechu;
  • zanik kości i dziąsła;
  • zaburzenia zgryzu;
  • uszkodzenia stawu skroniowo-żuchwowego.

Jeśli zatem chcesz się cieszyć pięknym uśmiechem i przestać się wstydzić swoich zębów, to już dziś zdecyduj się na implant zęba!

Comments are closed.