Transplantacja Zdrowie Kobiecy orgazm – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Kobiecy orgazm – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

fashion 2309519 640

Orgazm kobiety jest dość specyficzny i różniący się od męskiego. Nie jest tak bardzo jednoznaczny, ale daje charakterystyczne objawy, dzięki którym można poznać, że kobieta osiągnęła szczyt. Jest to między innymi przyspieszony puls, oddech, rumieńce i skurcze pochwy.

Orgazm kobiety jest dość specyficzny i różniący się od męskiego. Nie jest tak bardzo jednoznaczny, ale daje charakterystyczne objawy, dzięki którym można poznać, że kobieta osiągnęła szczyt. Jest to między innymi przyspieszony puls, oddech, rumieńce i skurcze pochwy. Każda kobieta przeżywa orgazm w dość różny sposób, dlatego jego identyfikacja jest bardzo indywidualna. Kobiece orgazmy rozróżniamy na dwa główne – łechtaczkowy i pochwowy. Badania jednak dowiodły, że wszystkie osiągane orgazmy swoje źródło mają poprzez stymulację łechtaczki właśnie. Dowiedz się tutaj wszystkie co musisz wiedzieć o kobiecym orgazmie.

W jaki sposób kobieta osiąga orgazm?

Kobieta może osiągnąć orgazm na wiele różnych sposobów. Jest to między innymi petting, penetracji, seksu analnego i oralnego, stymulacji punktu G czy po prostu – masturbacji. Niektóre kobiety są w stanie osiągnąć orgazm nawet poprzez zwykłe fantazje czy pieszczoty piersi, bez pobudzania narządów płciowych. W rzadkich przypadkach kobiety są w stanie przeżywać orgazm wielokrotny.

Istota orgazmu u kobiet i mężczyzn jest więc podobna, lecz różnią się one od siebie zasadniczo. Kobieta musi nauczyć się drogi do orgazmu, a mężczyzna ma tę zdolność wrodzoną. Czym się zatem różni orgazm kobiety od męskiego?

Orgazm kobiety jest w dużej mierze uwarunkowany od nastroju psychicznego. Odpowiedni nastrój, zaufanie, poczucie wartości i kompleksy – to wszystko ma ogromne znacznie dla kobiety w odpowiednim zrelaksowaniu się i osiągnięciu szczytu. Dlatego kobieta musi przede wszystkim sama poznać swoje ciało i wiedzieć co sprawia jej przyjemność. Stosunkowo łatwiej będzie osiągnąć orgazm łechtaczkowy, co będzie bardzo pomocne dla partnera. Odpowiednie ćwiczenia na pewno pomogą kobiecie poznać samą siebie! Pomoże w tym z całą pewnością ten sex shop Stargard.

Czym charakteryzuje się kobiecy orgazm?

Kobiecy orgazm składa się z kilku podstawowych faz. Przede wszystkim jest to faza podniecenia. Tutaj brodawki wydłużają się do 1 cm, powiększają się piersi, wzrasta napięcie pochwy, serce ulega przyspieszeniu i zwiększa się ciśnienie krwi. Sama łechtaczka nabrzmiewa, wydłuża się jej trzon, pojawia się płyn lubrykacyjny i pochwa się wydłuża. Rozchylają się również wargi sromowe i zwiększa się wrażliwość macicy.

Kolejną fazą jest faza plateau. Tutaj piersi nabierają dalszej objętości, otoczki sutkowe zostają przekrwione. Skóra ciała znacznie się zaróżowienia. Całe ciało staje się napięte, a akcja serca i rytm oddechu znacznie przyspiesza. Samo ujście pochwy staje się dużo bardziej nawilżone.

Następnie występuje faza orgazmu. Rumieniec seksualny obejmuje całe ciało i dochodzi do skurczu mięśni. Zdecydowanie wzrasta ciśnienie krwi i rytm oddechu i akcja serca. Skurcze pochwy odczuwane są bardzo szybko, a trzon macicy kurczy się.

Po orgazmie następuje faza odprężenia. Obrzmienie piersi ustępuje, zanika rumieniec i zmienia się napięcie mięśniowe. Do normy wraca ciśnienie i oddychanie oraz akcja serca. Po niedługim czasie do normy wraca również pochwa i wargi sromowe.

Comments are closed.