Transplantacja Zdrowie Meble medyczne do gabinetu lekarskiego – jak wybrać najlepsze?

Meble medyczne do gabinetu lekarskiego – jak wybrać najlepsze?

Meble medyczne do gabinetu lekarskiego – jak wybrać najlepsze?

Kompletowanie wyposażenia do gabinetu lekarskiego czy stacji krwiodawstwa może być nie lada wyzwaniem. Producenci mebli medycznych oferują szeroki wybór foteli, stołów, leżanek i wózków, które różnią się między sobą nie tylko wyglądem i jakością, lecz również ceną. Fotel do pobierania krwi można kupić już za 400 zł, choć w sprzedaży dostępne są także modele, których cena przekracza 3000 zł. Czym kierować się, wybierając meble medyczne i jak odróżnić najwyższej jakości fotele zabiegowe do pobierania krwi od produktów, które nie przetrwają próby czasu?

Kim jest producent?

Markowy sprzęt to dobry sprzęt. Jeśli pragniesz wyposażyć swój gabinet w fotel do pobierania krwi, leżankę lub stół stacjonarny, pamiętaj o tym, by zrobić odpowiedni research i dowiedzieć się, jacy producenci cieszą się największą popularnością w branży wyrobów medycznych. Warto korzystać z ofert polskich marek (np. WSTECH), gdyż zamówienie złożone u lokalnego producenta będzie zrealizowane szybciej, a ewentualne naprawy gwarancyjne nie będą trwały miesiącami.

Możliwość personalizacji

Zamawiając meble, pomyśl o potrzebach swoich i pacjentów. Warto korzystać z ofert producentów, którzy umożliwiają personalizację poszczególnych produktów. W sklepie internetowym WSTECH możesz na przykład zamówić fotele do dializ z dodatkowymi akcesoriami, takimi jak wieszak na papier lub kroplówkę, stolik uchylny lub narzędziowy, komplet euroszyn czy centralna blokada kół. Oprócz tego sam decydujesz o kolorze tapicerki i stelaża, dopasowując wygląd fotela do wystroju gabinetu.

Niezbędne certyfikaty

Meble medyczne, takie jak fotele do dializ czy stoły stacjonarne, muszą być produktami certyfikowanymi, zgodnymi z ustawą o wyrobach medycznych. Fotele do pobierania krwi muszą być produktami zgłoszonymi do Rejestru Wyrobów Medycznych prowadzonego przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych – tylko takie meble spełniają restrykcyjne wymogi sanitarne. Co więcej, produkt musi być opatrzony znakiem CE, który stanowi potwierdzenie, iż wyrób jest zgodny z wymaganiami zasadniczymi właściwych dyrektyw Unii Europejskiej.

Wytrzymałe materiały

Meble medyczne, takie jak fotele do dializ, nie należą do tanich inwestycji. Wysokiej jakości fotel może być wart nawet 10 tysięcy złotych, jednak mebel z najwyższej półki posłuży na dłużej niż jego ekonomiczna wersja. Jeśli zależy Ci na żywotności wyrobu medycznego, postaw na jakość. Każdy nowo zakupiony fotel będzie prezentował się elegancko, jednak nie każdy przetrwa próbę czasu. Gabinet jest wizytówką lekarza i całej placówki medycznej, dlatego jego wyposażenie powinno być dobrane nie tylko z myślą o dzisiejszych, ale także i jutrzejszych pacjentach.

fotel do dializ
fotel do dializ

W pierwszej kolejności zwróć uwagę na tapicerkę. Dobrej jakości tapicerka jest odporna na działanie wody, płynów fizjologicznych i środków dezynfekcyjnych na bazie alkoholu lub aktywnego chloru. Oprócz tego tkanina pokrywająca fotel lub leżankę musi być odporna na ścieranie. Na rynku dostępne są także tkaniny powlekane jakości premium o właściwościach antybakteryjnych i przeciwgrzybiczych. Taką tapicerkę możesz nabyć wraz z meblami medycznymi polskiej marki WSTECH, która w kolekcji Prestige oferuje tapicerkę antybakteryjną amerykańskiej firmy SPRADLING®.

Warto również dowiedzieć się przed zakupem, w jaki sposób malowany jest stelaż mebli. Najlepiej wybierać stelaże malowane proszkowo, gdyż wyróżniają się one właściwościami antykorozyjnymi i są pozbawione nieestetycznych pęcherzyków powietrza.

Comments are closed.