Transplantacja Zdrowie Odtrucie alkoholowe w Warszawie – na czym polega?

Odtrucie alkoholowe w Warszawie – na czym polega?

Odtrucie alkoholowe w Warszawie – na czym polega?

Odtrucie alkoholowe jest często stosowanym zabiegiem w celu zmniejszenia ilości toksyn w organizmie. Dzięki niemu możemy po przepiciu znacznie szybciej wrócić do lepszego funkcjonowania. Bardzo pomocne odtruwanie alkoholowe jest zarówno w przypadku jednorazowych „wpadek”, kiedy wypijemy znaczną ilość alkoholu, ale również wtedy, kiedy cierpimy z powodu alkoholizmu i jesteśmy po ciągu alkoholowym.

Na czym polega odtrucie alkoholowe?

Odtrucie alkoholowe Warszawa polega na pozbyciu się z organizmu nadmiaru toksyn, dzięki czemu możemy poczuć się znacznie lepiej. Toksyny usuwane są przez podawanie dożylnie dwóch kroplówek. Jedna zawiera w sobie glukozę, która wzmacnia organizm, a także wyrównuje poziom cukru we krwi. Druga z kolei jest to sól fizjologiczna, która również ma na celu wzmocnienie organizmu.

W przypadku soli fizjologicznej bardzo ważna jest jej cecha nawadniająca organizm. Dzięki niej może dobrze funkcjonować układ nerwowy oraz mięśniowy. Bardzo ważne do ich działania są zwłaszcza potas, sód oraz magnes. One sprawiają, że mięśnie mogą pracować. Kiedy tych składników brakuje pojawiają się niezwykle dokuczliwe objawy w postaci drżenia i bólu mięśni, a także bólu głowy. Można również zauważyć problem z orientacją i widzeniem. Niestety długotrwałe niedobory składników mineralnych doprowadzają w konsekwencji do uszkodzenia np. układu nerwowego. Aby nie dopuścić do takiej sytuacji, bardzo ważne jest szybkie podanie tych składników dożylnie, dzięki czemu wszystkie te układy mogą działać prawidłowo. Dodatkowo pozbędziemy się nieprzyjemnych objawów.

W przypadku zatrucia alkoholowego bardzo ważne jest podanie kroplówki zamiast napojów izotonicznych. Osoba po zatruciu alkoholowym może odczuwać takie jego skutki, jak ból mięśni, ból głowy, a także nieprzyjemne drżenie mięśni, a nawet problemy z chodzeniem. Waż e jest więc szybkie podanie niezbędnych składników wprost do krwi. Również przy zatruciu alkoholowym mogą pojawić się nudności oraz wymioty, dlatego podawanie tych składników w formie płynnej nie da nam dobrego rezultatu.

Podane kroplówki jest więc najbezpieczniejszą metodą wzmocnienia organizmu po zatruciu alkoholowym, ale również sprawienie, że jego skutki są znacznie mniej odczuwalne.

Jak odbywa się odtruwanie alkoholowe?

Przed podaniem kroplówki pielęgniarz lub ratownik przeprowadza z nami wywiad, w którym pyta ile alkoholu wypiliśmy i przez jaki czas. To bardzo ważne, ponieważ będzie wiedział jaka dawka kroplówki będzie potrzebna. Dodatkowo pyta o choroby na które cierpimy oraz leki brane na co dzień. Pozwala to upewnić się, czy ewentualne podanie leków uspokajających lub przeciwbólowych nie będzie miało negatywnych skutków. Niektóre leki mogą mieć ze sobą interakcje, dlatego ważna jest odpowiedź na to pytanie.

Później pacjent jest ważony i mierzony, by wiadomo było jaka dawka kroplówki będzie niezbędna. Ilość podanej kroplówki może różnić się również w momencie, kiedy dana osoba jest po ciągu alkoholowym. Później pielęgniarz podaje kroplówkę, która dostaje się do organizmu przez około godziny. W tym czasie monitoruje też stan pacjenta i w razie konieczności podaje również leki uspokajające oraz przeciwbólowe.

Comments are closed.