Transplantacja Zdrowie Pończochy na żylaki męskie – lepiej zapobiegać niż leczyć!

Pończochy na żylaki męskie – lepiej zapobiegać niż leczyć!

zylaki

Pończochy uciskowe męskie, pończochy uciskowe na żylaki męskie, pończochy męskie przeciwżylakowe – męska bielizna uciskowa występuje pod wieloma nazwami. Fakt, że istnieje tyle określeń na ten produkt świadczy o tym, że zyskuje on coraz większą popularność. Nic dziwnego – rozwiązania tego typu cieszą się coraz większym uznaniem wśród mężczyzn, gdyż także oni mogą cierpieć z powodu Przewlekłej Niewydolności Żylnej.

Pończochy męskie – przeciwżylakowe rozwiązanie dla każdego mężczyzny?

Pończochy uciskowe na żylaki, męskie i damskie coraz częściej pojawiają się na forach o tematyce prozdrowotnej. Wielu z nas pracuje przy komputerze, spędzając kilka, a czasem nawet kilkanaście godzin dziennie w pozycji siedzącej. Sytuację pogłębia pandemia – wcześniej mogliśmy chociaż symbolicznie, w drodze do pracy zażyć odrobinę ruchu, jednak w czasach Home Office’u coraz trudniej nam zmotywować się do ruchu.

Jeszcze do niedawna temat bielizny kompresyjnej był dosyć wstydliwy dla niektórych mężczyzn – zupełnie niesłusznie. To nowoczesna, elegancka i przede wszystkim skuteczna forma zapobiegania dolegliwościom żylnym.

Jeżeli jednak noszenie takich pończoch może wciąż wydawać nam się krępujące, spójrzmy na to z innej perspektywy – jeśli jesteśmy w grupie ryzyka (a możemy być paląc papierosy czy pijąc alkohol) i pojawią się u nas objawy niedomagającego układu krwionośnego, skażemy się na długie leczenie, w najgorszym wypadku zostaniemy także wyłączeni z niektórych aktywności. Czy zdrowe nogi, oraz korzyści płynące z posiadania ich nie są warte przełamania tego – tak naprawdę irracjonalnego – wstydu?

Pończochy na żylaki – męskie. Jakie wybrać, abyśmy czerpali z nich największe korzyści?

Jeśli nasza praca wiąże się z aktywnością fizyczną (nawet niewielką, polegającą na przemieszczeniu się w obrębie kompleksu biurowego) warto wziąć pod uwagę modele o wzmocnionej konstrukcji. Zwróćmy uwagę na elementy szczególnie wrażliwe na przetarcia i zużycie mechaniczne, czyli pięty oraz palce. Upewnijmy się też, że są one dyskretne – jeśli na co dzień chodzimy w garniturze, albo korzystamy z uniformu, ważne, aby bielizna kompresyjna nie krępowała naszych ruchów. Na szczęście na rynku znajdziemy rozwiązania, które są dyskretne i wygodne.

Pończochy uciskowe – męskie rozwiązanie zgodne z klasyfikacją CEAP?

Schorzenia układu krążenia stanowią chorobę cywilizacyjną, dotykająca coraz młodszych ludzi. Zjawisko to jest tak powszechne, że została stworzona odpowiednia klasyfikacja, katalogująca oraz opisująca poszczególne stadia rozwoju chorób żylnych, czyli właśnie CEAP. Upewnijmy się, że bielizna kompresyjna lub pończochy uciskowe, które chcemy nabyć wykorzystywane są do leczenia schorzeń opisywanych w tym dokumencie. Dodatkową zaletą będzie, jeśli takie produkty będą Wyrobem Medycznym – wtedy możemy mieć pewność, że dobrze spełnią swoją funkcję.

Przewlekła Niewydolność Żylna to poważne zagrożenie dla zdrowia

Przewlekła Niewydolność Żylna (PNŻ) może być konsekwencją zignorowania pierwszych symptomów i problemów z żyłami.

Objawami PNŻ są między innymi:

  • Uczucie “ciężkich nóg”
  • Charakterystyczne “palenie” nóg
  • Obrzęki stóp i kostek
  • Zmiany skórne, np. w postaci wyprysków

Nie należy bagatelizować tych objawów! PNŻ jest podstępną chorobą, która nieleczona będzie się pogłębiać. Zapobiegać jej można na wiele sposobów, np. poprzez wprowadzanie stopniowej aktywności fizycznej, albo specjalną hydroterapię. Jednak te metody wymagają od nas poświęcenia bezcennego przecież czasu, dlatego warto rozważyć rozwiązania pasywne, takie jak bielizna kompresyjna.

Dzięki określonemu uciskowi pobudza ona krążenie bez wysiłku z naszej strony. Jedyne co musimy zrobić, to ją założyć – to proste, eleganckie i przede wszystkim wygodne rozwiązanie – także dla mężczyzn!

Podsumowanie

Stara prawda głosi, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Właściwa profilaktyka może uchronić nas przed rozmaitymi chorobami żył. Warto zastanowić się, czy odpowiednio dbamy o swoje nogi – jeśli nie możemy pozwolić sobie na aktywność fizyczną, lub znajdujemy się w grupie ryzyka, pończochy męskie mogą stanowić dla nas dobre i efektywne rozwiązanie.

Comments are closed.