Transplantacja Zdrowie Problem z łysieniem

Problem z łysieniem

Problem z łysieniem

Łysienie to problem, który dotyka znaczną część naszego społeczeństwa. Jest kłopotliwą dolegliwością, która odbiera pewność siebie zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Czy istnieją sprawdzone sposoby, aby zapobiegać nadmiernemu wypadaniu włosów? Okazuje się, że tak!

Jakie są przyczyny łysienia?

Istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do łysienia. Może to być niedobór minerałów i witamin oraz stres. Nierzadko przyczyną wypadania włosów są choroby autoimmunologiczne lub problemy z tarczycą. Istnieją również infekcje, które negatywnie wpływają na stan skóry głowy i przyczyniają się do łysienia.
Wiele osób przyczyn szuka w genach – i nierzadko jest to uzasadnione. Za łysienie typu androgenowego odpowiedzialne są męskie hormony – androgeny. Wraz z upływem lat powstrzymują one wzrost włosów na skroniach i wierzchołku głowy, a pobudzają w okolicy twarzy.

Naturalne sposoby na łysienie

Na rynku znajdziemy coraz to więcej sposobów, na wypadnie włosów – niektóre rozwiązania wymagają kosztownych przeszczepów czy długotrwałego stosowania leków. Istnieją jednak naturalne sposoby, które pomogą poradzić sobie z tym wstydliwym problemem.

Marka Hair Medic odkryła szampon i organiczny tonik, który stymuluje odrastanie kosmyków oraz hamuje proces ich wypadania. W czym tkwi sekret tych produktów? W składzie kosmetyków znajdują się składniki aktywne pozyskane z naturalnych specyfików – na przykład grzybów, alg, korzeni, liści czy ziół. Przybierają one postać cząsteczek nanometrycznych, czyli znacznie mniejszych niż w większości podobnych preparatach. Bez problemu przenikają one aż do cebulek włosowych, głęboko je odżywiając.

Stosowanie tych produktów przypomina popularny zabieg mezoterapii, podczas którego cenne składniki aktywne wstrzykiwane są w skórę głowy. Zasada działania jest podobna, lecz w przypadku produktów tej marki nie ma potrzeby używania igieł. Preparaty silnie odżywią włosy, pobudzają ich regenerację i wzrost. Są skuteczne w przypadku łysienia, o różnym podłożu. A dzięki temu, że są w pełni naturalne, nie powodują efektów ubocznych.

Comments are closed.