Transplantacja Uroda Przeszczep włosów – co warto o nim wiedzieć?

Przeszczep włosów – co warto o nim wiedzieć?

geste wlosy mezczyzny

Zabieg przeszczepu włosów staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, na który decydują się mężczyźni niezależnie od wieku. Co skłania osoby do wykonania zabiegu przeszczepu włosów? Poniżej kilka podstawowych informacji, które powinny ułatwić podjęcie decyzji dotyczącej tego, czy skorzystać z pomocy kliniki transplantacji włosów.

Przeszczep włosów – na czym polega?

Problem łysienia bywa źródłem problemów i gorszego samopoczucia dla wielu mężczyzn. Dlatego też coraz większy odsetek panów, którzy borykają się z tą przypadłością zaczyna szukać informacji na temat zabiegu przeszczepu włosów. Jest to przykład trwałej metody, która powoduje odtworzenie owłosienia skóry głowy.

Zabieg przeszczepu włosów – jak jest wykonywany?

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym – w efekcie pacjent nie odczuwa jakiegokolwiek dyskomfortu w trakcie przeprowadzania tego zabiegu. Przeszczepione mieszki włosowe pozostają w skórze. Co dzieje się dalej? To właśnie z nich będą wyrastać włosy w nowym miejscu.

Zabiegi przeszczepu włosów – kiedy jest wskazany?

W trakcie zabiegu transplantacji włosów dochodzi nie tylko do uzupełnienia ubytków, ale i skutecznego zagęszczenia włosów. Dzięki temu w krótkim czasie po zabiegu pacjent może cieszyć się korzyściami wynikającymi z lepszego wyglądu, a zarazem – samopoczucia. Ile kosztuje przeszczep włosów? Wszystko zależy od wielu czynników, w tym np. od kliniki transplantacji włosów. Co do zasady transplantacja włosów jest kosztowna, może bowiem sięgać do ok. 10 000 zł, jednak jednocześnie cechuje ją wysoka skuteczność. Wystarczy przejrzeć efekty przed i po zabiegu przeszczep włosów.

Jak postępować po przeszczepie włosów?

Warto jeszcze wspomnieć, jak przeszczepione włosy w ciągu 2 tygodni od zabiegu będą wypadać, a w ich miejscu pojawią się nowe. Jeżeli zaś chodzi o przygotowania – w dniu, w którym będzie wykonywany zabieg należy umyć głowę szamponem, nie stosując przy tym odżywki ani jakichkolwiek produktów do stylizacji. Mowa tutaj o żelu do włosów czy piance do stylizacji. Pierwszych efektów można oczekiwać po ok. 4 miesiącach od dnia, w którym wykonywany jest zabieg. Ostateczny odrost następuje zaś po ok. 8-9 miesiącach.

Istnieje też kilka przeciwwwskazań do wykonania takiego zabiegu przeszczepu włosów – mowa tutaj o cukrzycy czy np. chorobach zakaźnych skóry.

Źródło:

  1. Przeszczep włosów FUE – na czym polega i dlaczego jest tak często wybierany? RDC
  2. Ile kosztuje przeszczep włosów? Kobieco
  3. Przeszczep włosów: czy warto? Antytrendy
  4. Powstrzymaj wypadanie włosów! Katarzyna Osipowicz
  5. Przeszczep włosów F.U.E: jak wygląda zabieg i ile kosztuje? Lekarze bez kolejki
Comments are closed.