Transplantacja Zdrowie Przeszczep włosów metodą FUE. Czym się charakteryzuje?

Przeszczep włosów metodą FUE. Czym się charakteryzuje?

pgilewicz przed po1

Przeszczep włosów to jeden z najpopularniejszych zabiegów estetycznych ostatnich lat. Wyniki przeszczepu włosów od nazwisk takich jak David Beckham, Kevin Costner i Jurgen Klopp odniosły duży sukces i stały się bardziej widoczne, gdy wyniki tych słynnych nazwisk rozprzestrzeniły się w mediach społecznościowych.

Przeszczep włosów – dlaczego metoda FUE jest najlepsza?

Przeszczep włosów metodą FUE jest obecnie najnowszą i najczęściej stosowaną techniką w tej dziedzinie. Umożliwia przeniesienie tysięcy włosów podczas jednej sesji. Proces transplantacji włosów trwa od 2,5 do 3,5 godziny, w zależności od liczby graftów i możliwości pacjenta.

W porównaniu z innymi metodami FUE umożliwia usunięcie 4500-5000 lub więcej graftów, które umożliwiają wykonanie przeszczepu włosów u osób z silnym wypadaniem włosów.

Przeszczep włosów FUE to metoda, która pomaga odzyskać naturalny wygląd osobom z wypadaniem włosów. Technika FUE jest wykorzystywana poprzez pobranie mieszków włosowych (przeszczepów) z okolic szyi lub innej części ciała i przeniesienie ich w miejsce wypadania włosów – przeważnie na przód głowy lub w miejsce widocznych zakoli.

Jak wygląda przeszczep włosów metodą FUE krok po kroku

W pierwszej części zabiegu lekarz znieczula leczony obszar, z którego pobierane są poszczególne przeszczepy. Każdy z nich jest oglądany pod mikroskopem, aby określić dokładną liczbę zdrowych, nieuszkodzonych włosów. Wybrane włosy są następnie uszlachetniane. Podczas jednego zabiegu można przeszczepić do 5000 włosów. Należy zaznaczyć, że metoda FUE wymaga golenia głowy, co może powodować problemy, zwłaszcza u niektórych pacjentów. Jedną z największych zalet zabiegu jest brak blizn.

Z każdym zabiegiem na wypadanie włosów zależy to od indywidualnego przypadku. Po zidentyfikowaniu przyczyn wypadania włosów można określić optymalny sposób zatrzymania wypadania włosów. Dla większości pacjentów oznacza to wiele zabiegów: nieinwazyjne podejście do ochrony pozostałych włosów i przeszczep włosów w celu przywrócenia utraconych włosów. U niektórych pacjentów pożądany efekt można osiągnąć dzięki nieinwazyjnemu leczeniu. Każda terapia rozpoczyna się szczegółową konsultacją naszych specjalistów.

Przeszczep włosów metodą FUE jest zabiegiem ambulatoryjnym, a jego główną zaletą jest bardzo mała inwazyjność. Jest to technika, która w przeciwieństwie do metody STRIP nie wymaga użycia skalpela. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Minimalizuje to ryzyko krwawienia, infekcji i bólu pooperacyjnego. Przy tej metodzie przeszczepu konieczne jest golenie głowy, niezależnie od płci czy początkowej długości włosów.

W pierwszej części zabiegu lekarz odrętwia leczony obszar, z którego usuwane są poszczególne przeszczepy. Posadzone włosy są w tym miejscu trwałe i nie podlegają działaniu dehydrotestosteronu (DHT). DHT to hormon odpowiedzialny za hamowanie wzrostu włosów poprzez obkurczanie mieszków włosowych. Oznacza to, że hormon ten nie wpływa na przeszczepy.

W tym celu stosuje się narzędzie o średnicy od 0,8 mm do 1,2 mm (w zależności od stanu skóry, jakości i gęstości włosów). Przeszczep zawiera zwykle od 1 do 4 włosów. Każdy z nich jest oglądany pod mikroskopem, aby określić dokładną liczbę zdrowych, nieuszkodzonych włosów. Po całkowitym usunięciu w znieczuleniu miejscowym rozpoczyna się wszczepianie przeszczepów w okolice biorcy. Przeszczepiane są tylko zdrowe, nieuszkodzone przeszczepy, co niestety może wpłynąć na ostateczną liczbę przeszczepów.

Podczas jednego zabiegu można przeszczepić do 5000 włosów. Bandaż nałożony po zabiegu można zdjąć następnego dnia. Podrażnienie skóry zwykle ustępuje w ciągu 3-5 dni. W ciągu pierwszych kilku dni po zabiegu otrzymasz szczegółowe instrukcje, jak dbać o przeszczepione włosy.

Metoda FUE może z powodzeniem uzupełniać metodę STRIP, ponieważ skutecznie ukrywa blizny po szwach.

Co się dzieje po przeszczepie włosów?

1 tydzień: delikatne czyszczenie głowy, usunięcie bandaży, możliwy obrzęk; Zalecane delikatne mycie głowy bez pocierania

2 tygodnie: jeśli umyjesz głowę pod prysznicem po raz pierwszy po 10 dniach, przeszczepione włosy w tym czasie naturalnie wypadną.

3 tygodnie: możliwa jest pierwsza wizyta u fryzjera.

3 miesiące po przeszczepie. Przeszczepione włosy zaczną odrastać, ale ostateczne efekty będą widoczne po 3 miesiącach.

Comments are closed.