Transplantacja Zdrowie Rola fizjoterapeuty w życiu seniora

Rola fizjoterapeuty w życiu seniora

fizjoterapia

Jedną z bardziej istotnych metod leczniczych, która dotyczy osób starszych jest fizjoterapia. Zabiegi pozwalają pozbyć się bólu, różnego rodzaju napięć i przykurczy mięśni, które w ogromnym stopniu ograniczają sprawność fizyczną seniorów. Osoby starsze często zmagają się z wieloma chorobami, które wpływają na ich możliwości ruchowe. Najczęściej jest to cukrzyca, choroby sercowo-naczyniowe oraz nowotwory. Regularna rehabilitacja to jeden z najlepszych sposobów na złagodzenie negatywnego wpływu różnego rodzaju schorzeń na codzienne życie. Co warto wiedzieć na ten temat?

Fizjoterapia – zalety regularnych zabiegów

Aby seniorzy mogli w 100% cieszyć się korzyściami wynikającymi z fizjoterapii, ważne jest kompleksowe podejście. Co istotne, z zabiegów powinny korzystać nie tylko osoby, które już teraz zmagają się z chorobami, ale również wszyscy znajdujący się grupie ryzyka. Z tego względu, zadaniem fizjoterapeuty jest zarówno rehabilitacja pacjentów po udarach, operacjach czy urazach, jak i przeprowadzanie ćwiczeń profilaktycznych.

Korzystanie z tego typu zabiegów to jeden z najlepszych sposobów na zachowanie dobrej kondycji fizycznej i w konsekwencji zdrowia. Siedzący tryb życia, niska aktywność oraz niezdrowe odżywianie się powodują pogorszenie sprawności układu ruchowego. To z kolei generuje problemy z poruszaniem się, których skutkiem jest zaprzestanie aktywności i pogłębienie zmian w organizmie.

Dlaczego jeszcze potrzebna jest rehabilitacja?

Fizjoterapia połączona z aktywnym stylem życia pozwala na dłużej cieszyć się zdrowiem. To jednocześnie najlepsza profilaktyka chorób serca, nadciśnienia, cukrzycy i wielu innych schorzeń. Co więcej, seniorzy na dłużej mogą cieszyć się samodzielnością i niezależnością oraz aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym. To z kolei przekłada się na ich lepsze samopoczucie i możliwość spotykania z innymi ludźmi. Fizjoterapeuta pozwala zatem nie tylko utrzymać dobre zdrowie fizyczne, ale jednocześnie psychiczne.

Zapraszamy na zabiegi: rehabilitacja Gdynia

Comments are closed.