Transplantacja Zdrowie Skaner PET/MR, czyli nowoczesne obrazowanie diagnostyczne

Skaner PET/MR, czyli nowoczesne obrazowanie diagnostyczne

skaner petmr

Nie jest tajemnicą, że podstawą skutecznej terapii jest prawidłowa diagnostyka, która powinna być wykonana jak najwcześniej. Firmy medyczne produkujące sprzęt medyczny doskonale wiedzą, że im nowocześniejsze i bardziej zaawansowane urządzenie, tym lepsza jakość danych, które pozwalają postawić prawidłową diagnozę. Doskonale widać to na przykładzie nowoczesnego sprzętu do obrazowania medycznego w postaci skanera PET/MR. Na czym polega jego innowacja i jak to się przekłada na jakość samej diagnostyki?

Hybrydowe technologie obrazowania od United Imagin Healthcare

Nowoczesny skaner PET/MR marki United Imagin Healthcare jest urządzeniem, które łączy dwie metody obrazowania – rezonans magnetyczny (MR) oraz pozytonową tomografię emisyjną (PET). W ten sposób otrzymujemy nowoczesny sprzęt hybrydowy, który pozwala uzyskać spektakularne efekty diagnostyczne. Otrzymany w wyniku badania trójwymiarowy obraz jest niezwykle dokładny o szerokim spektrum analitycznym.

Dzieje się tak dlatego, że obrazowanie PET świetnie pokazuje czynności narządów oraz tkanek, co pozwala na wczesne wykrycie wszelkich nieprawidłowości. W połączeniu z rezonansem magnetycznym otrzymujemy niezwykle dokładny i kompleksowy obraz aktualnego stanu pacjenta, który za sprawą nowoczesnych technologii można w łatwy sposób poprawnie zinterpretować.

skaner mr

Skaner PET/MR – zastosowanie

Do największych zalet, jakimi odznaczają się skanery PET/MR, zaliczyć należy ich niezwykle szerokie zastosowanie. Są one bowiem wykorzystywane zarówno w diagnostyce schorzeń, jak i w czasie leczenia, ponieważ doskonale nadają się do monitorowania terapii medycznych.

Przy czym dzięki pozytonowej tomografii emisyjnej są one w stanie wykryć zmiany chorobowe na bardzo wczesnym etapie, co w przypadku chorób nowotworowych oraz wielu innych schorzeń, jest niezwykle ważnym czynnikiem, zwiększającym szansę na powodzenie leczenia. Z tego też powodu skaner PET/MR obok diagnostyki nowotworowej, stosowany jest także w kardiologii i neurologii oraz w przypadku trudnych do zdiagnozowania schorzeń.

Comments are closed.