Transplantacja Specjalizacje lekarskie Stomatologia estetyczna – jak wybrać dobrą klinikę?

Stomatologia estetyczna – jak wybrać dobrą klinikę?

stomatologia estetyczna

Piękne, zdrowe i białe zęby są marzeniem nie jednej osoby. Często jednak wizyty u stomatologa kojarzone są z bólem, stresem, czy dyskomfortem. Jednak prócz zwykłych wizyt stomatologicznych, można również skorzystać ze stomatologii estetycznej.

Stomatologia estetyczna – czym właściwie jest?

Stomatologia estetyczna – to odmiana stomatologii, która jest również połączona z takimi dziedzinami jak ortodoncja, protetyka, periodontologia. Dzięki stomatologii estetycznej, możemy zadbać o piękny uśmiech. Jednak warto pamiętać o tym że, na piękny uśmiech, nie wpływają tylko zęby. Bardzo ważną kwestią jest również całokształt twarzy, dziąseł czy warg. Zastosowanie nowoczesnej technologii, w postaci wysokiej jakości sprzętów oraz wykwalifikowanych specjalistów, pozwalają znacząco poprawić wygląd naszych zębów oraz uśmiechu.

Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej

Zmiana koloru, zniwelowanie przebarwień, poprawa kształtu zębów, usunięcie nadłamań czy nieestetycznych wypełnień to tylko nieliczne zabiegi które można wykonać korzystając ze zabiegów estetycznych. Stomatologia Katowice oferuje również zabiegu z zakresu:

 • Wybielania zębów – szybki zabieg mający na celu wybielenie zębów.
 • Piaskowanie zębów – pozawala usunąć kamień nazębny, jest stosowany w połączeniu ze skalingiem.
 • Skaling – usuwa kamień nazębny, który występuje w małych ilościach.
 • Licówki – pozwalają zmienić kształt zęba, zakładane są na przednią powierzchnię zęba.
 • Bonding – jest korekcją zębów którą wykonuje się za pomocą kompozytu.
 • Likwidacja diastemy – czyli tak zwanej szczeliny występującej między zębami
 • Laseroterapię – zastosowanie lasera posiada spore możliwości w przypadku leczenia bólu, obrzęków, czy procesu gojenia ran. Może być również zastosowana do wybielania, czy odkażania kanałów.
 • Mikrochirurgii – zabiegi typu podcięcie wędzidełka, plastykę dziąsła, czy korekty uśmiechu dziąsłowego

Bardzo popularnym zabiegiem w ostatnim czasie stały się implanty. Ich zastosowanie w przypadku braku zęba, pozwala na komfortowe i całkowicie naturalne użytkowanie. Implanty Katowice zastępują naturalne zęby, są mocowane na sztucznym korzeniu, który wykonany jest z tytanu. Na takim korzeniu można odbudować ząb. Dużą zaletą implantów jest również możliwość wykonania odbudowy protetycznej, ponieważ są bardzo stabilnym fundamentem.

Stomatologia estetyczna – kto może skorzystać i jakie są przeciwwskazania?

Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej są skierowane do osób, które nie są zadowolone z wyglądu swoich zębów lub uśmiechu. Ważna kwestia jest również fakt, iż stomatologia estetyczna zajmuje się głównie wyglądem naszego uzębienie, a nie jego leczeniem. Efektem zastosowania zabiegów estetycznych maja być proste, zdrowe symetryczne i białe zęby.

Podobnie jak w przypadku zabiegów z medycyny estetycznej, istnieje kilka przeciwwskazań do skorzystania z zakresu stomatologii estetycznej. Do takich przeciwwskazań zaliczamy:

 • Niewyleczone ubytki
 • Ciążę i okres laktacji
 • Nadwrażliwość na zastosowanie preparatów wybielających
 • Zły stan zdrowia
 • Wiek poniżej 16 roku życia

Jak wybrać dobra klinikę?

Bardzo ważną kwestią w przypadku wyboru kliniki estetycznej jest zwrócenie uwagi na opinię, sprzęt, kwalifikacje oraz doświadczenie. Kolejnym ważnym elementem jest cena. Niska cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Dobrej jakości sprzęt oraz materiały mają swoją cenę, dlatego nie warto oszczędzać. Dodatkowym atutem dobrej kliniki będą inwestycje w najnowsze technologie, szkolenia, czy rozwój personelu. Rozmowa telefoniczna, czy osobista pozwoli również w małym stopni ocenić podejście i zaangażowanie personelu. Nie bój się pytać, czy wyrażać swojej opinii podczas konsultacji, głównym celem każdej dobrej kliniki, jest uzgodnienie oczekiwań pacjenta, oraz ustalenie kompromisów w przypadku rozbieżności w kwestii wyglądu uzębienia.

Comments are closed.