Transplantacja Zdrowie W czym pomoże Ci rehabilitacja w domu pacjenta

W czym pomoże Ci rehabilitacja w domu pacjenta

fizjoterapeuta z dojazdem do domu

Co rozumiemy pod pojęciem rehabilitacja w domu pacjenta, czyli czego możemy się spodziewać po wizycie fizjoterapeuty? To pytanie, które często zadają sobie pacjenci tuż przed decyzją o zamówieniu wizyty rehabilitacji domowej. Nie warto jednak zwlekać i skorzystać podczas rozmowy telefonicznej dowiesz się czy na pewno potrzebujesz wsparcia fizjoterapeuty, czy jak przygotować się do takiej wizyty.

Czym jest rehabilitacja w domu pacjenta?

Warto widzieć, że jest to rodzaj usługi leczniczej, która prowadzona jest w domowych warunkach w formie zabiegów fizjoterapeutycznych.

Doświadczony fizjoterapeuta przeprowadza pełny wywiad badanie funkcjonalne pacjenta, zapoznaje się ze szczegółową dokumentacją i badaniami pacjenta. Na tej podstawia planuje rehabilitację domową i taki zarys działania przedstawia pacjentowi. Rehabilitacja w domu pacjenta obejmuje uznawane na całym świecie metody terapii jak PNF, Terapia Manualna, FDM i wiele innych, a wszystko po to, aby przywrócić maksymalna sprawność ruchową pacjenta.

rehabilitacja w domu pacjenta

Właściwie przeprowadzona rehabilitacja jest możliwa dzięki wykfalifikowanej kadrze fizjoterapeutów pełnych pasji oraz empatii wobec cierpienia drugiego człowieka. Coraz więcej osób decyduje się na ten rodzaj rehabilitacji, gdyż jest to wygodniejsze.

Poza tym osoby, które mają przejść rehabilitację, nie zawsze są na tyle sprawne, żeby samodzielnie dotrzeć do szpitala lub ośrodka rehabilitacyjnego. Takie osoby muszą wiedzieć, że fizjoterapeuta może wykonać wszelkie niezbędne zabiegi w jego domu.

Jak wygląda rehabilitacja z dojazdem do domu?

W ramach rehabilitacji w domu pacjenta zawarta jest ogólna i kompleksowa diagnostyka fizjoterapeutyczna oraz porada, dotycząca aktualnych nawyków ruchowych pacjenta.

Najistotniejszy jest doświadczony i wykfalifikowany fizjoterapeuta z dojazdem do domu, który jest również w stanie zapewnić nam odpowiednie oraz przenośne urządzenia, które mają służyć do skutecznych i wymaganych zabiegów.

Choć najistotniejsza jest posiadana przez fizjoterapeutę wiedza o anatomii, fizjologii oraz o postępowaniu w danym przypadku chorobowym, często fizjoterapeuta w trakcie rehabilitacji w domu pacjenta korzysta z niezbędnego sprzętu jak stół rehabilitacyjny, mata lub inne akcesoria do ćwiczeń i chwytów manualnych. Także musi on posiadać właściwe akcesoria, które służą do różnych ćwiczeń. Także pacjent może być zaopatrzony we właściwy sprzęt, który umożliwi odpowiednią rehabilitację.

Rehabilitacja w domu pacjenta, czyli jak przygotować się do wizyty?

Kiedy wybierzemy już właściwego fizjoterapeutę z dojazdem warto się do takiej wizyty przygotować. Przede wszystkim warto przemyśleć, w którym pomieszczeniu w twoim domu będzie wam najwygodniej i komfortowo nie tylko ćwiczyć, ale również rozmawiać. Miejsca nie potrzeba wiele stół do rehabilitacji a szczególnie te przenośne maja kompaktowe rozmiary a przy tym są niezwykle wytrzymałe. Postaraj się przygotować wszystkie badania oraz ich opisy tak, aby fizjoterapeuta mógł podczas wizyty domowej się z nimi zapoznać.

Jak przebiega rehabilitacja w warunkach domowych?

Rehabilitacja w domu pacjenta przebiega w zasadzie tak samo jak ta w przychodni czy szpitalu. Po szczegółowym wywiadzie możesz spodziewać się badania funkcjonalnego, dlatego miej na sobie wygodny, niekrepujący ruchów strój. Nie musi być to strój sportowy po prostu wygodna odzież, która nie będzie utrudniała dostępu do badanej okolicy ciała fizjoterapeucie a podczas ćwiczeń nie będzie uniemożliwiała swobodnych ruchów.

Następnie postaraj się usystematyzować swoje dolegliwości, czyli przypomnij sobie, od czego to wszystko się zaczęło i jak postępowało dalej. Podczas takiej analizy często sam pacjent uświadamia sobie kluczowe momenty i wydarzenia, które zaważyły na aktualnym samopoczuciu. Ułatwi to prace fizjoterapeucie, który nie będzie musiał drążyć pewnych aspektów wywiadu medycznego lub nie spowoduje przypadkowego wprowadzenia go w błąd.

Wszystko to sprawi ze twoja wizyta będzie przebiegać w spokojnej i przyjaznej atmosferze gdzie obie strony mogą zrozumieć się bez zbędnych nieporozumień.

Doświadczony fizjoterapeuta z dojazdem do domu na terenie Warszawy i okolic:
www.aktywnaklinika.pl
tel: 660 350 359
info@aktywnaklinika.pl

Comments are closed.