Transplantacja Zdrowie Wyposażenie sklepów medycznych

Wyposażenie sklepów medycznych

zakupy w sklepie medycznym

Prowadzenie siedzącego trybu życia, brak motywacji do jakiejkolwiek aktywności sprzyja garbieniu się, jest to problem dużej części społeczeństwa. Zachowanie prawidłowej postawy ciała jest korzystne ze względów zdrowotnych i wizualnych. Prosta sylwetka jest po prostu bardziej elegancka i ładniejsza.

Akcesoria ułatwiające utrzymywanie właściwej postawy

Zdarza się, że odcinek lędźwiowy odmawia posłuszeństwa, pojawia się uporczywy ucisk lub ból trudny do wytrzymania. Wówczas ulgę może przynieść na przykład poduszka lędźwiowa. Można ją mieć przy sobie w pracy, w podróży lub po prostu w domu. Tego rodzaju wyrób medyczny można zakupić na przykład w sklepie online Medicus, przyda się również jako dodatek do krzesła albo fotela biurowego. Posiadają niezbędne atesty co znacząco zwiększa komfort dla całego kręgosłupa. W niektórych modelach dołącza się specjalny pasek służący do lepszego zamocowania produktu. Jedną z najlepszych marek jest Qmed – pionier na rynku akcesoriów medycznych. W sklepach z produktami rehabilitacyjnymi zakupić można również specjalistyczne piłki wykorzystywane w wielu zabiegach. Mają znaczący wpływ na wzmacnianie mięśni, które uległy urazom.

Wówczas konieczne jest wykonywanie ćwiczeń mających na celu poprawę kondycji i powiększenie zakresu ruchów i utrzymywanie równowagi. Piłki są produkowane w kilku rozmiarach, przy zakupie bierze się pod uwagę wzrost osoby, która będzie wykonywać ćwiczenia. Do produktu dołączona jest pompka, a maksymalne dopuszczalne obciążenie wynosi 150 kilogramów. Wbudowany system ABS zapobiega natomiast utracie powietrza w wyniku uszkodzenia mechanicznego. Marka Qmed postanowiła zadbać także o komfort dla osób walczących z halluksami. W tym celu powstała specjalna szyna pełniąca funkcję aparatu korekcyjnego. Stosuje się go na noc, a specjalnie zaprojektowane funkcje korygują ustawienie dużego palca. Zapobiega się tym samym postępom deformacji stawów.

Sprzęt pomagający w odzyskaniu sprawności ruchowej

Sklep Medicus ma w swojej ofercie wiele produktów marki Qmed, jest to asortyment najwyższej jakości, każdy element przynosi ulgę. W ofercie znajdują się drabinki do łóżka, które dedykuje się głównie osobom starszym z ograniczeniami ruchowymi. Samodzielnie podnoszenie się z pozycji siedzącej do leżącej nie jest możliwe. W przypadku zamocowania drabinki senior może chwycić się szczebelka i usiąść wygodnie. Jest to pewnego rodzaju motywacja do osiągania dalszych sukcesów.

W końcu ćwiczenia czynią mistrza, ta zasada pozostaje przecież niezmienna. Producent pomyślał o tym, że chory może mieć potrzebę wstania w nocy. Aby drabinka była widoczna zamontowano fluorescencyjne zakończenia szczebelków. Używanie takiej drabinki skutecznie prowadzi do wzmocnienia mięśni zarówno dłoni jak i ramion. Qmed wypuścił również linię maseczek wielorazowych, oczywiście z najlepszej jakości materiałów. Zapewniają one swobodę oddychania. Jeden model składa się z dwóch warstw, drugi z trzech – niezależnie od tego stanowią odpowiednie zabezpieczenie.

Comments are closed.