Transplantacja Zdrowie Zielona herbata nie tylko do picia! Sprawdź, jak jeszcze możesz wykorzystać herbaciany napar

Zielona herbata nie tylko do picia! Sprawdź, jak jeszcze możesz wykorzystać herbaciany napar

tea 2657301 1280

Zielona herbata jest jedną z najbardziej popularnych herbat na świecie. Zachwyca swoim aromatem i posiada szereg prozdrowotnych właściwości. Można wykorzystać ją nie tylko do picia!

Chociaż w Polsce największym zainteresowaniem cieszy się herbata czarna, to również zielona wybierana jest obecnie coraz częściej. To herbata, której liście nie zostają poddane procesowi fermentowania, dlatego też zachowują w sobie szereg wartościowych substancji.

W zielonej herbacie znajdują się między innymi duże ilości antyoksydantów, garbników, alkaloidów, aminokwasów, a także witamin i minerałów. Taka zawartość powoduje, że zielona herbata jest rekomendowana przez ekspertów jako naturalny suplement diety – oczyszcza organizm, sprzyja odchudzaniu, reguluje ciśnienie krwi i pracę serca, a to tylko kilka jej właściwości.

Jak jeszcze wykorzystać napar z zielonej herbaty?

Wyśmienity napar z zielonej herbaty można nie tylko pić, ale również zastosować go na szereg innych sposobów:

  • do produkcji kosmetyków – toniku z zielonej herbaty, jako dodatek do maseczek, do wykonania domowego peelingu do ciała, do zmniejszania oparzeń posłonecznych,
  • do eliminacji nieprzyjemnych zapachów z lodówki,
  • do podlewania kwiatków – liście pozostawiamy w wodzie na kilka dni i podlewamy roślinę zimną herbatą,
  • do przygotowywania potraw – zupa na zielonej herbacie, lody z zieloną herbatą, ciasteczka i inne dania,
  • do domowego farbowania tkanin czy papierów, aby nadać im pożółkły wygląd.

Jak wybrać dobrą zieloną herbatę?

Aktualnie do wyboru posiadamy szeroką paletę różnych herbat zielonych. Jak wybrać taką, która będzie najlepsza?

Do dyspozycji mamy herbaty zielone czyste, które zawierają tylko herbatę zieloną, ale możemy także zdecydować się na herbaty z innymi dodatkami, na przykład jak zielona herbata z opuncją figową czy herbata z pigwą od Big-active.pl.

Zobacz już teraz wszystkie wyśmienite herbaty zielone od Big-active.plherbata zielona z pigwą, opuncją, malinami, a także wieloma innymi dodatkami sprawdzi się nie tylko do picia, ale także do wielu innych zastosowań!

Comments are closed.