Transplantacja Zdrowie Co możemy zrobić, aby zadbać o siebie jesienią i zimą?

Co możemy zrobić, aby zadbać o siebie jesienią i zimą?

jesienna aktywnosc fizyczna

Rozpoczynający się 23 września czas jesieni to doskonały moment, aby zastanowić się co możemy zrobić dla swojego zdrowia, formy oraz samopoczucia. Chociaż większość z nas wie, że warto dbać o siebie przez cały rok – to właśnie okres jesienno-zimowy (kiedy jesteśmy narażeni na liczne infekcje) skłania nas do wdrożenia określonych kroków. Co możemy zrobić, aby trwająca właśnie jesień oraz nadchodząca zima były dla nas łaskawe? Przedstawiamy trzy propozycje, które możesz zastosować… od zaraz!

Medytacja – jak zacząć?

Nie ulega wątpliwości, że zestresowany, zmęczony organizm „złapie” przeziębienie znacznie szybciej od tego, który na co dzień ma czas, aby zadbać o regenerację i wypoczynek. W pędzie codziennych wyzwań i obowiązków, warto znaleźć czas dla siebie – na przykład korzystając z technik medytacyjnych (także dla początkujących). Zanim rozpoczniesz ćwiczenia oddechowe – zadbaj o odpowiednie okoliczności, w jakich zamierzasz medytować. Dobrym pomysłem może okazać się zapalenie świec w ciemnym pomieszczeniu, spryskanie pościeli specjalną mgiełką zapachową czy użycie relaksującej kuli do kąpieli (jeśli medytacja odbywa się w wannie). To, co istotne w medytacji – to jej regularność. Aby nasz organizm naturalnie wzmocnił swoją odporność – powinniśmy pozwalać sobie na głęboką regenerację nie tylko wtedy, kiedy czujemy zmęczenie czy rozdrażnienie, ale… każdego dnia!

medytacja w wannie

Zdrowe odżywianie – czyli jakie?

Większość z nas – szczególnie na początku Nowego Roku – snuje cele i plany, związane z wieloma aspektami życia (w tym ze zdrowiem). Do najpopularniejszych z nich należy oczywiście utrata zbędnych kilogramów oraz… zdrowe odżywianie! Co jednak oznacza ta fraza? Kiedy odżywianie jest „zdrowe”, a kiedy niekoniecznie? Aby jesień i zima przebiegły spokojnie, bez konieczności kurowania się w łóżku przez długie tygodnie – warto wdrożyć przemyślaną, opartą na bio produktach dietę… już dziś! Zdrowa żywność z roku na rok cieszy się coraz to większą popularnością – ze względu na rosnącą świadomość tego, jak istotną rolę odgrywa w zachowaniu świetnej formy oraz samopoczucia na co dzień. Wprowadzanie zdrowego odżywiania do swojego życia rozpocznijmy od małych, systematycznych kroków – na przykład regularnych zakupów w sklepie z ekologicznymi produktami. To właśnie sklep ze zdrową żywnością pozwoli nam na wybór takich produktów, które zapewnią nam szereg cennych składników odżywczych (między innymi dzięki naturalnym składom) – na ich etykiecie poszukujmy symbolu „zielonego listka”, potwierdzającego wysoką jakość bio żywności.

Aktywność fizyczna – jak dobrać ją do swoich potrzeb?

 Czy wiesz, że już 30 minut dziennie umiarkowanej aktywności fizycznej pozytywnie wpływa na nasze zdrowie? Aby utrzymać regularność w treningach – zdecydujmy się na taki typ ruchu, który odpowiada zarówno naszym potrzebom, jak i preferencjom. Jeśli uwielbiasz tańczyć – zapisz się na zajęcia zumby, które z powodzeniem dodadzą Ci energii w jesienno-zimowe wieczory. Gry zespołowe to Twój „konik”? Dołącz do lokalnej, amatorskiej drużyny siatkówki! Chcesz zrobić coś dla swoich stawów? Wykup karnet na basen! Możliwości jest wiele – a ich wykorzystanie zależy wyłącznie od Ciebie! Im więcej radości i frajdy będzie dawać Ci Twoja aktywność – tym większe prawdopodobieństwo, że zostanie z Tobą na dłużej (nie tylko do końca zimy!).

Regeneracja organizmu, zdrowe odżywianie i uprawianie lubianego przez nas sportu to tylko kilka z wielu propozycji, w jaki sposób możesz zadbać o siebie jesienią i zimą. Zrób coś dla siebie już dziś i… nie daj się przeziębieniom!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *