Transplantacja Uroda Czy koloryzacja w ciemnych kolorach naprawdę postarza? Obalamy mity!

Czy koloryzacja w ciemnych kolorach naprawdę postarza? Obalamy mity!

koloryzacja w ciemnych kolorach

Mówi się, że wybór ciemnej koloryzacji dla dojrzałych kobiet nie jest najbardziej szczęśliwy, bo taka koloryzacja postarza. Z kolei koloryzacja blond według niektórych osób zawsze ma odmładzać. Czy tak jest rzeczywiście? Obalamy popularne mity. Przedstawimy Wam też jak skutecznie dbać o włosy po koloryzacji i rozjaśnianiu.

Czy kolor włosów może postarzać lub odmładzać?

Sam kolor nie ma takiej mocy, ale już odcień tak. Zatem nie jest istotne czy wybierzesz koloryzację blond czy brąz. Ważne jest czy wybierzesz ciepłe czy chłodne pigmenty. Te ostatnie rzeczywiście mogą uwydatniać niedoskonałości skóry, do których należą przecież zmarszczki, przebarwienia posłoneczne, czy rozszerzone naczynka, których z wiekiem pojawia się coraz więcej. Warto jednak podkreślić, że dotyczy to tak samo koloru blond jak i ciemnego. Zatem wybór platynowego blondu powoduje, że cera przykuwa większą uwagę, podobnie jak wybór chłodnego odcienia brązu. Z kolei gdy wybierzesz miodowy blond albo kasztanowy brąz to złagodzisz rysy twarzy i widoczność niedoskonałości. Ciepłe odcienie będą skutecznie odwracać od nich uwagę. Zatem nie jest prawdą, że ciemny kolor postarza, natomiast chłodny odcień może już dawać taki efekt.

Koloryzacja w ciemnych kolorach dla dojrzałych kobiet? Jesteśmy na tak!

Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, by dojrzała kobieta w wieku 40 plus czy 50 plus wybrała koloryzację w ciemnych brązach. Bez wątpienia szlachetny ciemny brąz na włosach może prezentować się pięknie. Warto wybrać kasztanowy brąz, czyli ciemny odcień brązu z czerwonymi pigmentami. Świetnie prezentuje się także cynamonowy odcień brązu. Na taki kolor zdecydowało się wiele znanych kobiet, np. księżna Kate czy Julia Roberts, a więc panie odpowiednio 40 i 50 plus, które zdecydowanie prezentują się znacznie młodziej. Na tych przykładach można zatem stwierdzić, że koloryzacja w ciemnych brązach jest absolutnie dla dojrzałych kobiet.

Jak dbać o włosy po koloryzacji i rozjaśnianiu?

O włosy po koloryzacji, niezależnie czy decydujecie się na ciemny, głęboki odcień brązu czy też jaśniejsze włosy rozjaśniane, trzeba odpowiednio dbać. Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w dobre kosmetyki do włosów farbowanych, czyli szampon, odżywkę i maskę. Warto wybrać takie produkty, gdyż dodatkowo będą pielęgnowały kolor. Należy też używać ich w niestandardowy sposób. Co to oznacza? Myjemy włosy na długości odżywką, a na skórze głowy szamponem. W ten sposób włosy stają się miększe i lepiej nawilżone, a przy skórze głowy dobrze oczyszczone z zanieczyszczeń i sebum. Metoda OMO, bo o niej mowa zyskała rzesze zwolenników. Świetnie sprawdza się zarówno do ciemnych farbowanych brązowych włosów, jak i jaśniejszych, rozjaśnianych. Warto pamiętać, by jako pierwszą użyć odżywkę humektantową, np.  na bazie kwasu hialuronowego. Z kolei po zmyciu tej odżywki i szamponu, a także odsączeniu nadmiaru wilgoci, można sięgnąć po odżywkę emolientową. Jeżeli twoje włosy są poddane koloryzacji, a jednocześnie kręcone, sięgnij po linię do włosów kręconych, dzięki którym ułatwisz sobie ich stylizację. Po myciu niezależnie od rodzaju włosów najlepiej pozwolić im samoistnie wyschnąć. Jeżeli się spieszysz, sięgnij po suszarkę, ale wcześniej nałóż na włosy kosmetyk termochronny. Może być bez spłukiwania. Będzie też niezbędny, gdy będziesz prostować swoje farbowane włosy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *