Transplantacja Zdrowie Czy korekta uszu faktycznie jest nam potrzebna?

Czy korekta uszu faktycznie jest nam potrzebna?

korekta uszu

Korekta uszu nie jest zabiegiem, który trzeba wykonać – to raczej dla wielu osób szansa na to, aby mogli oni w końcu zaakceptować wygląd swoich uszu. Jeśli ktoś nie miał nigdy problemu z dużymi lub odstającymi uszami to nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ogromny jest to kompleks. W szczególności panowie ciężko sobie z tym radzą, gdyż u nich zwykle nie ma długich włosów, które mogłyby to trochę skorygować.

Korekta uszu to operacja łatwo dostępna, która raczej nie wywołuje żadnych komplikacji – można ją wykonać szybko i po zdjęciu szwów widzimy już, że zabieg zakończył się sukcesem. Najtrudniej jest nam zwykle uzbierać na niego fundusze i zdecydować, że faktycznie jesteśmy na to gotowi. Nawet w sytuacji, gdy bardzo nie podoba nam się wygląd naszych uszu – wiele osób obawia się w to ingerować, bo jednak jest to operacja, której w teorii do niczego nie potrzebujemy. To my sami musimy tutaj podjąć jakąś decyzje – taka jest prawda.

Co można tutaj osiągnąć?

Obecnie chirurgia plastyczna jest już na tyle rozwinięta, że możemy zrobić dosłownie wszystko – jesteśmy w stanie skorygować kształt uszu, zmniejszyć je lub poprawić wygląd płatków usznych. Wszystko to, na czym nam tutaj konkretnie zależy – musimy po prostu omówić ze swoim lekarzem. Chirurdzy są w stanie nawet zrekonstruować ucho, które straciliśmy w wyniku oparzenia bądź poważnej choroby nowotworowej – zawsze jest jakaś nadzieja.

Korekta uszu często wykonywana jest u dzieci, u których pojawiła się wada wrodzona – dzięki temu mogą one uniknąć wielu nieprzyjemności w okresie dorastania i problem zostaje naprawiony bardzo wcześnie.

O czym trzeba pamiętać?

Lekarze przestrzegają nas przed zapisywaniem na taki zabieg dziecka, które ma jeszcze mniej niż 6 lat. Po pierwsze chodzi tutaj o prawidłowe wykształcenie małżowiny – ale to nie wszystko. Czasami rodzice chcą pomóc swojemu dziecku, które doświadcza nieprzyjemnych komentarzy ze strony innych ludzi – ale nie biorą tutaj pod uwagę jego zdania. Być może dziecku wcale taki problem nie przeszkadza.

To właśnie dlatego zalecana jest zwykle konsultacja z psychologiem dziecięcym, który pomoże nam podjąć ostateczną decyzje. Jeśli nie jesteśmy pewni to możemy zawsze poczekać – korekta uszu może zostać przeprowadzona u osoby dorosłej, która samodzielnie zdecyduje już, czy tego właśnie chce. Jeżeli jednak postanowimy w ten sposób ułatwić okres dorastania naszego syna lub córki – warto zdawać sobie sprawę z tego, że u dziecka rekonwalescencja po zabiegu przebiega trochę trudniej i trzeba się na to przygotować. Sprawdź klinikę Timeless.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *